OneTech30.07.2020
Przyszłe urządzenia Apple będą mogły się same „wyczyścić”

W ostatnim czasie utrzymanie czystości naszych smartfonów i SmartZegarków stało się niezwykle ważne.

Niestety nasze urządzenia brudzą się nie tylko z zewnątrz, ale także i wewnątrz i to właśnie ten problem firma Apple planuje już wkrótce rozwiązać.

Jak widzicie poniżej firma Apple pracuje nad nowym sposobem automatycznego czyszczenia wnętrz Apple Watch, iPhone’a i innych urządzeń.

Z biegiem czasu wewnętrzne komponenty i czujniki mogą się zabrudzić, co wpływa na ich działanie. Do utrzymania ich w czystości, Apple planuje użycie ciepła i światła. Nowe zgłoszenia patentowe w USPTO (Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych) wyjaśniają w jaki sposób gigant z Cupertino planuje tego dokonać.

Pierwszy patent opisuje rozmieszczenie niewielkiego obszaru ozonu w celu zmniejszenia lub nawet usunięcia „niepożądanych związków organicznych” wewnątrz urządzenia. Natomiast drugi opisuje użycie światła ultrafioletowego do czyszczenia wewnętrznych elementów.

W przeszłości firma Apple wdrożyła już sposób usuwania wody z wnętrza Apple Watch za pomocą głośnika, więc jest wielce prawdopodobne, że już wkrótce firma może wykorzystać nowe mechanizmy do usuwania brudu i zanieczyszczeń z wewnętrznych czujników przyszłych modeli iPhone’a i Apple Watch.

Źródło:
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl