Przyszłe urządzenia Apple będą mogły się same ?wyczyścić? podcast, ciekawostki czyszczenie, Apple  W ostatnim czasie utrzymanie czystości naszych smartfonów i SmartZegarków stało się niezwykle ważne. iPhone11 Pro

Przyszłe urządzenia Apple będą mogły się same ?wyczyścić?

W ostatnim czasie utrzymanie czystości naszych smartfonów i SmartZegarków stało się niezwykle ważne.

Niestety nasze urządzenia brudzą się nie tylko z zewnątrz, ale także i wewnątrz i to właśnie ten problem firma Apple planuje już wkrótce rozwiązać.

Jak widzicie poniżej firma Apple pracuje nad nowym sposobem automatycznego czyszczenia wnętrz Apple Watch, iPhone’a i innych urządzeń.

Z biegiem czasu wewnętrzne komponenty i czujniki mogą się zabrudzić, co wpływa na ich działanie. Do utrzymania ich w czystości, Apple planuje użycie ciepła i światła. Nowe zgłoszenia patentowe w USPTO (Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych) wyjaśniają w jaki sposób gigant z Cupertino planuje tego dokonać.

Przyszłe urządzenia Apple będą mogły się same ?wyczyścić? podcast, ciekawostki czyszczenie, Apple  W ostatnim czasie utrzymanie czystości naszych smartfonów i SmartZegarków stało się niezwykle ważne. czyszczenie

Pierwszy patent opisuje rozmieszczenie niewielkiego obszaru ozonu w celu zmniejszenia lub nawet usunięcia ?niepożądanych związków organicznych? wewnątrz urządzenia. Natomiast drugi opisuje użycie światła ultrafioletowego do czyszczenia wewnętrznych elementów.

W przeszłości firma Apple wdrożyła już sposób usuwania wody z wnętrza Apple Watch za pomocą głośnika, więc jest wielce prawdopodobne, że już wkrótce firma może wykorzystać nowe mechanizmy do usuwania brudu i zanieczyszczeń z wewnętrznych czujników przyszłych modeli iPhone’a i Apple Watch.

Źródło:
Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry