Przyszłoroczne iPhone?y otrzymają skaner 3D Time-of-Flight (ToF) ciekawostki   Analityk TFI, Ming-Chi Kuo, przewiduje, że smartfony Apple, które pojawią się na rynku 2020 r. otrzymają skaner 3D Time-of-Flight (ToF). iPhone2020

Przyszłoroczne iPhone?y otrzymają skaner 3D Time-of-Flight (ToF)

Analityk TFI, Ming-Chi Kuo, przewiduje, że smartfony Apple, które pojawią się na rynku 2020 r. otrzymają skaner 3D Time-of-Flight (ToF).

Time-of-Flight (ToF) to technologia oparta na zasadzie lidar: urządzenie ocenia parametry pokoju i obiektów za pomocą sygnału, i tworzy trójwymiarową mapę.

Przyszłoroczne iPhone?y otrzymają skaner 3D Time-of-Flight (ToF) ciekawostki   Analityk TFI, Ming-Chi Kuo, przewiduje, że smartfony Apple, które pojawią się na rynku 2020 r. otrzymają skaner 3D Time-of-Flight (ToF). iPhoneX portret

Ma to poprawić fotografowanie portretowe i efekt rozszerzonej rzeczywistości. ToF jest już używany w dronach, pojazdach bezzałogowych, a nawet robotach do odkurzania.

Technologia działa w większych odległościach niż Face ID (aby odblokować twarz, odległość do telefonu nie powinna przekraczać 50 cm). Time-of-Flight jest już w niektórych smartfonach – na przykład w LG G8 i Huawei P30 Pro.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry