ios16 2

Publiczna beta iOS 16 i nowości, które musisz sprawdzić!

Publiczna beta iOS 16 i iPadOS 16 jest już dostępna, więc czas na przegląd najfajniejszych funkcji jakie pojawiły się w najnowszych systemach Apple.

Poniżej mamy dla Was wykaz nowości, które musicie koniecznie sprawdzić tuż po zainstalowaniu publicznej bety systemu iOS 16 jak i iPadOS 16.

Dostosowywanie ekranu blokady

Publiczna beta iOS 16 i nowości, które musisz sprawdzić! ciekawostki Publiczna beta iPadOS 16, Publiczna beta iOS 16, iOS 16  Publiczna beta iOS 16 i iPadOS 16 jest już dostępna, więc czas na przegląd najfajniejszych funkcji jakie pojawiły się w najnowszych systemach Apple. iOS16 1 9

Interfejs systemu iOS 16 jest bardzo podobny do tego z iOS 15, ale Apple wprowadziło kilka nowych funkcji, zaczynając od ekranu blokady. Można na przykład wybrać nowy rodzaj czcionki, zmienić jej rozmiar, a nawet zmienić jej kolor. To samo można zrobić dla zegara i innych treści, takich jak powiadomienia i widżety. Następnie możesz dodać widżety do ekranu blokady, dostosować głębię pola z obrazem tła i wiele więcej. Dzięki nowemu wielopoziomowemu efektowi obiekty fotograficzne będą pojawiać się wokół czasu, tworząc poczucie głębi.

Dodatkowo użytkownik może tworzyć ekrany blokady za pomocą emoji lub wybranych przez siebie kombinacji kolorów. Jeśli masz wiele ekranów blokady, wystarczy jedno stuknięcie, aby przełączać się między nimi.

Publiczna beta iOS 16 i nowości, które musisz sprawdzić! ciekawostki Publiczna beta iPadOS 16, Publiczna beta iOS 16, iOS 16  Publiczna beta iOS 16 i iPadOS 16 jest już dostępna, więc czas na przegląd najfajniejszych funkcji jakie pojawiły się w najnowszych systemach Apple. ios16 podzegarem

Jeśli chodzi o widżety, to w przypadku iOS 16 możliwy jest dostęp do informacji, które wcześniej były obecne tylko na ekranie głównym. System operacyjny poleci również zdjęcia, które można wykorzystać na ekranie odblokowania, a w miarę wprowadzania zmian dostępne będą kolejne konfiguracje. Widżety na ekranie blokady są inspirowane komplikacjami Apple Watch, aby zobaczyć na pierwszy rzut oka informacje, takie jak nadchodzące wydarzenia kalendarzowe, pogoda, poziom baterii, budziki, strefy czasowe i postępy w pierścieniach aktywności.

Publiczna beta iOS 16 i nowości, które musisz sprawdzić! ciekawostki Publiczna beta iPadOS 16, Publiczna beta iOS 16, iOS 16  Publiczna beta iOS 16 i iPadOS 16 jest już dostępna, więc czas na przegląd najfajniejszych funkcji jakie pojawiły się w najnowszych systemach Apple. iOS16 tapety

Nowy ekran blokady iOS 16 przenosi również powiadomienia na dół ekranu, dzięki czemu wybrane tapety i widżety nie są zasłonięte. Ponadto deweloperzy będą mieli dostęp do większej ilości API, które pozwolą im tworzyć widżety ekranu blokady o nazwie Live Activities i nie tylko.

Publiczna beta iOS 16 i nowości, które musisz sprawdzić! ciekawostki Publiczna beta iPadOS 16, Publiczna beta iOS 16, iOS 16  Publiczna beta iOS 16 i iPadOS 16 jest już dostępna, więc czas na przegląd najfajniejszych funkcji jakie pojawiły się w najnowszych systemach Apple. iOS16 8

Aktywności na żywo to nowa funkcja, która pozwala użytkownikom być na bieżąco z aktualnymi aktywnościami, takimi jak gry i szkolenia, udostępnianie samochodu czy dostawa lunchu, bezpośrednio z ekranu blokady. Działania na żywo są podobne do widżetów na ekranie głównym iPhone’a, ale znajdują się w dolnej części ekranu blokady i mogą wyświetlać dynamiczne informacje w czasie rzeczywistym.

Edytowanie wiadomości iMessage

Publiczna beta iOS 16 i nowości, które musisz sprawdzić! ciekawostki Publiczna beta iPadOS 16, Publiczna beta iOS 16, iOS 16  Publiczna beta iOS 16 i iPadOS 16 jest już dostępna, więc czas na przegląd najfajniejszych funkcji jakie pojawiły się w najnowszych systemach Apple. ios16 edytowanie

W aplikacji Wiadomości można wreszcie edytować wysłany tekst, aby poprawić literówki i nie tylko. Z iOS 16 dostępna jest także nowa funkcja cofnij wysyłanie, a także możliwość oznaczenia całego wątku jako nieprzeczytanego. Edytowane iMessages są oznaczone słowami “Edytowana” obok ich statusu dostarczenia, więc odbiorca wie, że wiadomość została edytowana.

iMessage na iOS 16 integruje również SharePlay, więc nie ma potrzeby inicjowania połączenia FaceTime, aby dzielić się aktywnością, taką jak wspólne oglądanie filmu.

Pełnoekranowy odtwarzacz muzyczny

Publiczna beta iOS 16 i nowości, które musisz sprawdzić! ciekawostki Publiczna beta iPadOS 16, Publiczna beta iOS 16, iOS 16  Publiczna beta iOS 16 i iPadOS 16 jest już dostępna, więc czas na przegląd najfajniejszych funkcji jakie pojawiły się w najnowszych systemach Apple. pelny

iOS 16 umożliwia pełnoekranowy odtwarzacz muzyki na ekranie blokady z okładkami albumów i dopasowanym tłem. Jest to więc prawdziwy pełnoekranowy odtwarzacz muzyki, z którego możemy korzystać z poziomu ekranu blokady naszego iPhone’a. Jeśli nie lubisz tej funkcji, możesz stuknąć w dolną część wyświetlacza, aby zminimalizować odtwarzacz muzyczny i przywrócić standardowe tło ekranu blokady.

Udostępnianie biblioteki zdjęć iCloud

Publiczna beta iOS 16 i nowości, które musisz sprawdzić! ciekawostki Publiczna beta iPadOS 16, Publiczna beta iOS 16, iOS 16  Publiczna beta iOS 16 i iPadOS 16 jest już dostępna, więc czas na przegląd najfajniejszych funkcji jakie pojawiły się w najnowszych systemach Apple. biblioteka 1

Udostępniona biblioteka zdjęć iCloud jest oddzielona od głównej biblioteki zdjęć iCloud i można ją udostępnić maksymalnie pięciu innym osobom. Każdy użytkownik może wybrać, czy chce udostępniać wszystkie zdjęcia w swojej osobistej bibliotece, czy tylko te z konkretnej daty lub na których pojawiają się konkretne osoby.

Nowa kontrola w aplikacji Aparat pozwala również użytkownikom ustawić automatyczne wysyłanie ujęć do wspólnej biblioteki. Dodatkowo, inteligentne sugestie zaproszą użytkownika do udostępnienia zdjęć z udziałem innych członków grupy. Każdy, kto ma dostęp do biblioteki wspólnych zdjęć, może dodawać, usuwać, edytować lub oznaczać udostępnione filmy i zdjęcia jako ulubione, które pojawią się w sekcjach “Memories” i “Featured Photos”, dzięki czemu każdy będzie mógł na nowo przeżywać rodzinne chwile z większym transportem.

Kontroler Nintendo Switch

Publiczna beta iOS 16 i nowości, które musisz sprawdzić! ciekawostki Publiczna beta iPadOS 16, Publiczna beta iOS 16, iOS 16  Publiczna beta iOS 16 i iPadOS 16 jest już dostępna, więc czas na przegląd najfajniejszych funkcji jakie pojawiły się w najnowszych systemach Apple. nintendo

Dzięki iOS 16 można skorzystać z kontrolerów Nintendo Switch na iPhone’ach. Wsparcie obejmuje zarówno Controller Pro, jak i Joy-Cony, które mogą być również używane oddzielnie. Wszystko działa za pośrednictwem połączenia Bluetooth.

Fitness bez Apple Watch

Publiczna beta iOS 16 i nowości, które musisz sprawdzić! ciekawostki Publiczna beta iPadOS 16, Publiczna beta iOS 16, iOS 16  Publiczna beta iOS 16 i iPadOS 16 jest już dostępna, więc czas na przegląd najfajniejszych funkcji jakie pojawiły się w najnowszych systemach Apple. fitness

Od iOS 16 aplikacja Fitness jest dostępna na iPhonie dla wszystkich użytkowników, nawet jeśli nie posiadają Apple Watch. Aplikacja zawiera pierścień codziennej aktywności, który opiera się na czujnikach ruchu iPhone’a, aby oszacować dzienną liczbę spalonych kalorii i wykonanych kroków.

Publiczną betę iOS 16 i iPad 16 możecie zainstalować już teraz bez konta deweloperskiego i zupełnie za darmo. Szczegółową instrukcję znajdziecie obok – Publiczna beta iOS 16 | iPadOS 16 – jak zainstalować?

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top