OneTech17.07.2018
Puro ICON, czyli tanie, kolorowe, silikonowe etui dla Twojego iPhone

ICON to limitowana edycja silikonowych pokrowców od Puro. Do wyboru mamy siedem kolorów: pomarańczowy, różowy, czerwony, żółty, czarny, niebieski i zielony.

Ja wybrałem czerwień i po tygodniu korzystania z tego pokrowca postanowiłem napisać o nim kilka słów.

Najpierw jednak krótki opis od producenta.

ICON Cover jest niezwykle smukłe o delikatnej i przyjemnej w dotyku fakturze oraz konstrukcji wykonanej z silikonu. Telefon bezpiecznie spoczywa w etui, którego wewnętrzną stronę pokrywa wyściółka z mikrofibry, dokładnie przylegając do urządzenia oraz dodatkowo amortyzując je w razie wstrząsów lub uderzeń. Etui zapewnia dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu nie ograniczając jego funkcjonalności, dzięki czemu można w pełni korzystać ze swojego smartfona.

Cechy produktu:

  • Seria etui o wyrazistych kolorach (siedem wariantów kolorystycznych)
  • Przyjemna i delikatna w dotyku faktura z silikonu
  • Wewnętrzna wyściółka z mikrofibry
  • Logo Puro na froncie oraz wewnątrz etui
  • Smukła konstrukcja
  • Otwór na kamerę i lampę błyskową
  • Ochrona smartfona przed zarysowaniem z tyłu oraz po bokach
  • Dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu
  • Etui kompatybilne z bezprzewodowym ładowaniem

ICON jest rzeczywiście smukły i przyjemny w dotyku.

Nie jest łatwo go ubrudzić czy pozostawić na nim ślady palców. Przylega dość dobrze, założenie jest banalnie proste, zdejmowanie też nie sprawia problemów – nie trzeba go mocno uginać, żeby „zeskoczył” z obudowy.

Dopasowanie otworów naprawdę dobre. Dużym plusem jest wewnętrzna część wyłożona mikrofibrą, dzięki której powinniśmy uniknąć śladów na obudowie wywołanych wpadającymi paprochami.

Z kolei minusem dla wielu osób może być odkryty dół iPhone’a, bo rzeczywiście zostawiamy spory obszar telefonu bez ochrony, aczkolwiek jest to wygodne w przypadku iPhone’a X ze względu na gesty i podejrzewam, że to było powodem pozostawienia takiej luki.

Wiele więcej pisać chyba nie trzeba. Etui ICON jest po prostu ładne, solidnie wykonane i podejrzewam, że ze względu na kształt i grubość – skutecznie chroni iPhone’a.

Całość łudząco przypomina silikonowy pokrowiec od Apple, a kosztuje zaledwie 69 zł w porównaniu do 199 zł, które zapłacimy w Apple Store za ich produkt.

Moim zdaniem warto dać szansę Puro, jeśli logo Apple nie jest priorytetem. Ja jestem zadowolony i z czystym sumieniem polecam.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl