Wacław Niezgoda29.06.2015
Quad Lock Bike Kit – świetny uchwyt rowerowy z etui dla iPhone

Wyciąganie telefonu w trakcie jazdy aby upewnić się, że jedziemy w dobrym kierunku? Brak miejsca dla telefonu w kieszeni? Wygodnym i prostym rozwiązaniem jest Quad Lock Bike Kit.

Budowa i wygląd

quad10

Etui zakładane na smartphone’a składa się z dwóch części. Pierwsza umożliwia przymocowanie całości do dołączonej końcówki, zamontowanej na rowerze.

quadlock3

Sztywna konstrukcja chroni przed siłami działającymi w trakcie jazdy po wyboistej drodze. Zasłonięte są przyciski głośności oraz przycisk usypiania. Pomimo tego, bardzo łatwo jest używać tychże guzików. Przełącznik boczny, aparat oraz porty na dole są odsłonięte.

Drugi element to przezroczysta, gumowa nakładka. Po jej nałożeniu wszystkie porty są zakryte.

quadlock7

Usypianie sprawia mały problem ale nadal jest możliwe bez wciskania przycisku paznokciem.

Głównym założeniem Quad Locka jest ochrona, jednak w tym przypadku samo etui również sprawdza się w codziennym używaniu. Nie należy ono do tej grupy, którą trzeba zdejmować zaraz po zejściu z roweru.

quadlock

Całe czarne plecki bardzo przypadły mi do gustu. Wybrzuszenie potrzebne do zamontowania konstrukcji sprawia, że całość bardzo dobrze leży w dłoni.

Użytkowanie

quadlock

Miałem okazję używać Quad Locka od około dwóch tygodni. Pogoda pokazała się w tym czasie od każdej możliwej strony. Mocowanie jest pewne i stabilne, nie ma mowy o upadku całości podczas jazdy. Podczas deszczu telefon potrzebował chwilę na przyzwyczajenie się, po której bez większego problemu łapał dotyk przez nakładkę. Obraz był jasny i wyraźny, dzięki czemu nie można zgubić się nawet w trakcie ulewy.

quadlock2

Wyprawy w słoneczne dni nie wymagały założenia drugiej osłonki, ale po paru dniach nie czułem różnicy w sporadycznym używaniu telefonu na postojach lub w trakcie jazdy.

Prosty i wygodny kształt skutkował w noszeniu Quad Locka nawet na co dzień. Obudowa wystaje odrobinę nad ekran, dzięki czemu uratował mnie przed pajęczynką po upadku.

Poniżej zamieszam krótkie wideo na którym możecie zobaczyć uchwyt w akcji.

Podsumowanie

Po dwóch tygodniach jestem bardzo zadowolony z Quad Locka. Spełnił swoje zadanie od początku do końca. iPhone nie jest zakurzony, przemoczony, ani w żaden inny sposób uszkodzony.

Quad Lock Bike Kit możecie kupić w sklepie zgsklep.pltutaj. Gorąco polecamy!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS