Krzysiek Borek22.03.2017
QuickPowerMode: szybkie włączenie/wyłączenie trybu oszczędzania energii

Oszczędzanie energii pojawiło się w iOS 9 i przekłada się na dłuższe użytkowanie urządzenia za pomocą wyłączenia odświeżania aplikacji w tle, odbierania maili, automatycznego pobierania i niektórych efektów wizualnych systemu operacyjnego.

Jednak denerwuje mnie jeden fakt, włączenie funkcji (ręcznie) sprowadza się do czasochłonnego wejścia w Ustawienia-Bateria i włączenia oszczędzania energii. Na szczęście możemy to przyśpieszyć po zainstalowaniu wtyczki QuickPowerMode.

Wtyczka sprawia, że włączenie trybu jest prostsze i szybsze, wystarczy w dowolnym miejscu interfejsu iOS stuknąć palcem po ekranie, aby go uruchomić. Możemy to zrobić na ekranie głównym, wewnątrz aplikacji lub ekranie blokady. Ponadto wtyczka w ten sam sposób pozwala wyłączyć oszczędzanie energii.

Jak go włączyć lub wyłączyć? To dziecinnie proste wystarczy stuknąć na ikonę baterii znajdującą się na belce statusu. Łatwo zauważyć, kiedy tryb jest uruchomiony, ponieważ ikona baterii zrobi się żółta, a po wyłączeniu będzie biała. Ikona baterii jest dostępna wszędzie, więc prostszej metody na włączenie/wyłączenie trybu nie ma, szkoda, że nie zadziała podczas grania w gry (wszystko przez tryb pełnoekranowy).

Wtyczkę pobierzecie z BigBoss i nie ma zbyt wielu opcji w panelu preferencji poza jej uruchomieniem lub wyłączeniem.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS