ios15.2

Raport prywatności w aplikacji w iOS 15.2 – jak używać?

Jedna z nowych funkcji w iOS 15.2 dotyczy bezpieczeństwa. Dzięki raportowi prywatności w aplikacji użytkownicy mogą zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o tym, jak często aplikacje uzyskują dostęp do poufnych danych, takich jak lokalizacja, kontakty i zdjęcia.

Raport prywatności w aplikacji można aktywować z poziomu ustawień iOS i iPadOS, wykonując następujące czynności:

  • Otwórz Ustawienia.
  • Wybierz Prywatność.
  • Przewiń w dół, aby otworzyć i aktywować element Raport prywatności w aplikacji.

Jeśli aktywowałeś już „Zapisuj aktywność aplikacji” w systemie iOS 15, raport o prywatności aplikacji zostanie aktywowany automatycznie i będzie już zawierał pewne dane. Jeśli nie, musisz przez kilka minut korzystać z aplikacji i witryn, zanim zaczniesz przeglądać różne informacje. W tej samej karcie możesz również wyłączyć nowość.

Raport prywatności w aplikacji w iOS 15.2 - jak używać? poradniki, ciekawostki Raport prywatności w aplikacji, jak dziala Raport prywatności w aplikacji, ipadOS 15.2, iOS 15.2, co to jest Raport prywatności w aplikacji  Jedna z nowych funkcji w iOS 15.2 dotyczy bezpieczeństwa. Dzięki raportowi prywatności w aplikacji użytkownicy mogą zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o tym, jak często aplikacje uzyskują dostęp do poufnych danych, takich jak lokalizacja, kontakty i zdjęcia. raport

Po włączeniu tej funkcji Apple pokaże dane z ostatnich siedmiu dni dla każdej aplikacji, z dedykowanymi sekcjami ułatwiającymi konsultacje. W sekcji Dane i czujniki pojawi się lista aplikacji, które uzyskały dostęp do czujników i innych danych za pośrednictwem uprawnień do prywatności.

Dzięki Aktywności w sieci aplikacji możesz zobaczyć listę wszystkich różnych domen, z którymi aplikacje kontaktowały się w ciągu ostatnich siedmiu dni. Lista zawiera różne domeny wewnętrzne używane przez aplikacje, ale pozwala również zobaczyć, do jakich witryn i usług stron trzecich uzyskują dostęp, np. związanych z narzędziami do monitorowania lub analizy.

Ponownie możesz dotknąć dowolnej aplikacji na liście, aby wyświetlić podsumowanie wszystkich domen, z którymi się skontaktowano. Jeśli na przykład masz zainstalowany Instagram, zobaczysz adresy URL różnych DoubleClocks, Google Analytics, Google Tag Manager i innych, wraz z wewnętrznymi adresami URL Instagrama i Facebooka. Na dole tej listy możesz również wyświetlić listę witryn odwiedzonych w aplikacji.

Aktywność sieci w witrynach jest bardzo podobna do poprzedniej sekcji, ale pokazuje wszystkie domeny, z którymi kontaktują się witryny odwiedzone w Safari i innych aplikacjach, takie jak różne witryny śledzące i analityczne.

W raportach znajduje się również lista domen, z którymi aplikacje się najczęściej kontaktowały , która jest zwykle wypełniona różnymi narzędziami śledzącymi i analitycznymi. W tej sekcji możesz dotknąć dowolnej domeny na liście, aby zobaczyć, które aplikacje lub witryny korzystały z tej konkretnej domeny.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry