realityos

realityOS – wszystko co wiemy o nadchodzącym systemie Apple

Ostatnio w sieci coraz częściej pojawiają się przecieki i spostrzeżenia dotyczące realityOS, czyli nadchodzącego systemu operacyjnego od Apple.

Z pomocą MacRumors zebraliśmy wszystkie szczegóły dotyczące tego rozwoju, które istnieją w tej chwili.

realityOS - wszystko co wiemy o nadchodzącym systemie Apple ciekawostki system realistyOS, realistyOS, apple realistyOS  Ostatnio w sieci coraz częściej pojawiają się przecieki i spostrzeżenia dotyczące realityOS, czyli nadchodzącego systemu operacyjnego od Apple. okulary Apple

  • Nazwa. Według kilku informatorów, Apple pracuje nad nowym OS od 2017 roku. Analiza kodu App Store i innego oprogramowania Apple wskazuje, że system będzie nosił nazwę realityOS, realOS lub rOS.
  • Cel. Przyszły realityOS będzie stanowił podstawę zestawów słuchawkowych i urządzeń związanych z rzeczywistością rozszerzoną, w szczególności zestawów AR/VR. Zdaniem Marka Gurmana to “wszechogarniające środowisko 3D” przeznaczone do gier, multimediów i komunikacji.
  • FaceTime i iMessage. Obie te natywne aplikacje zostaną przeprojektowane do użytku w VR. Użytkownicy będą mogli wspólnie oglądać treści, komunikować się za pomocą tekstu, głosu i wideo oraz korzystać z wirtualnych awatarów w rzeczywistości rozszerzonej.
  • Nawigacja. Na razie wiadomo, że aplikacja Mapy będzie obecna w systemie realityOS. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących jego pracy.
  • Gry. Jest to kluczowa cecha urządzeń z obsługą AR/VR i można się spodziewać, że Apple pokaże nam coś radykalnie nowego w dziedzinie gier z rozszerzoną rzeczywistością. Przynajmniej usługa Arcade może dostać drugie życie.
  • App Store. Najprawdopodobniej dla urządzeń na realityOS zostanie stworzony własny sklep z aplikacjami, tak jak to zrobiono dla Apple Watch.
  • Apple TV+. Przypuszczalnie “jabłkowy” streaming będzie miał własną zawartość 3D dla urządzeń VR. Apple może nakręcić ją samodzielnie, lub zawrzeć umowy z zewnętrznymi studiami i deweloperami.
  • Data premiery. Według najnowszych spostrzeżeń, Apple może pokazać swój pierwszy headset AR/VR w przyszłym 2023 roku, prawdopodobnie w pierwszej połowie. Wraz z tym urządzeniem zadebiutuje realityOS.

Co o tym myślicie? Czy ktoś z Was w ogóle czeka na zestaw AR/VR firmy Apple?

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top