facebook 1

Rekordowy wyciek danych z Facebooka. Co hakerzy wiedzą o Tobie?

Prywatne i osobiste informacje ponad 1,5 miliarda użytkowników Facebooka są sprzedawane w darknecie informuje Privacy Affairs.

Pod koniec września 2021 r. użytkownik znanego forum hakerskiego opublikował ogłoszenie, w którym twierdził, że posiada dane osobowe ponad 1,5 miliarda użytkowników Facebooka. Dane są obecnie wystawione na sprzedaż na odpowiedniej platformie forum, a potencjalni nabywcy mają możliwość zakupu wszystkich danych za jednym razem lub w mniejszych ilościach.

Rekordowy wyciek danych z Facebook

Rekordowy wyciek danych z Facebooka. Co hakerzy wiedzą o Tobie? ciekawostki wyciek danych, rekordowy wyciek danych z facebook, hakerzy, Facebook  Prywatne i osobiste informacje ponad 1,5 miliarda użytkowników Facebooka są sprzedawane w darknecie informuje Privacy Affairs. FB
Wyciek danych z Facebook.

Jeden potencjalny nabywca twierdzi, że otrzymał za 5000 USD dane 1 miliona kont użytkowników Facebooka. Co hakerzy wiedzą o Tobie?

Według autora forum, podane dane zawierają następujące dane osobowe użytkowników Facebooka:

  • Nazwa
  • E-mail
  • Lokalizacja
  • Płeć
  • Numer telefonu
  • Identyfikator użytkownika

Chociaż technicznie żadne konta nie zostały naruszone, jest to niewielkie pocieszenie dla tych, których dane mogą teraz trafić w ręce pozbawionych skrupułów sprzedawców internetowych i prawdopodobnie również w ręce cyberprzestępców.

Dla przypomnienia dodamy, że wczoraj w godzinach Facebook, Messengera, WhatsApp i Instagram nie działały, ale nie ma to żadnego związku z wyciekiem danych.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top