gpt4

Rewolucja w ChatGPT: OpenAI wypuszcza chatGPT-4!

OpenAI, jedna z wiodących firm zajmujących się sztuczną inteligencją, wypuściła właśnie ChatGPT-4, który zastąpił poprzednią wersję GPT-3.5.

Aktualizacja ma na celu ulepszenie ChatGPT, chatbota służącego do generowania tekstów w różnych formach, takich jak opowiadania, artykuły czy inne treści pisane.

ChatGPT jest to potężny model językowy stworzony przez OpenAI, który został wytrenowany na ogromnym zbiorze danych tekstowych. Dzięki temu model jest w stanie zrozumieć kontekst i kontekstowo odpowiadać na pytania, generować teksty o różnych tematach oraz przeprowadzać konwersacje.

ChatGPT korzysta z technologii sztucznej inteligencji, a dokładniej z sieci neuronowych i uczenia maszynowego. Model ten jest zdolny do generowania nowych treści, odpowiadania na pytania i rozwiązywania problemów, dzięki czemu może być wykorzystywany w wielu dziedzinach, takich jak edukacja, medycyna, finanse czy handel.

Jego głównym zadaniem jest pomaganie użytkownikom w znalezieniu odpowiedzi na ich pytania, zapewnianie rozrywki poprzez prowadzenie rozmów czy generowanie kreatywnych treści. ChatGPT jest jednym z najpotężniejszych narzędzi sztucznej inteligencji, które umożliwia interakcję z ludźmi w sposób naturalny i intuicyjny.

chatGPT-4 – co to jest? Czym różni się od chatGPT-3

Rewolucja w ChatGPT: OpenAI wypuszcza chatGPT-4! ciekawostki GPT-4, czym różni się chatgpt-4 od chatgpt-3, czatgpt4, co nowego w chatgpt4, chatgpt4, chatgpt-4 czy chatgpt-3, chatGPT-4, chat gpt-4 release date, chat gpt 4 download, chat gpt 4  OpenAI, jedna z wiodących firm zajmujących się sztuczną inteligencją, wypuściła właśnie ChatGPT-4, który zastąpił poprzednią wersję GPT-3.5. gpt4

Jedną z najbardziej innowacyjnych cech GPT-4 jest zdolność do akceptowania obrazów jako danych wejściowych, co oznacza, że model może teraz analizować i interpretować wizualne informacje, chociaż nadal generuje tekst jako dane wyjściowe. OpenAI nazywa tę aktualizację “najnowszym kamieniem milowym w swoich wysiłkach w skalowaniu głębokiego uczenia” i z dumą informuje, że nowy model osiągnął wyniki na poziomie człowieka w różnych testach profesjonalnych i akademickich. Przykładowo, GPT-4 zdał symulowany egzamin adwokacki z wynikiem, który plasuje się w 10% najlepszych uczestników testu.

W ciągu ostatnich dwóch lat OpenAI przeprowadziło gruntowną przebudowę  korzystając z partnerstwa z Microsoft Azure, aby opracować superkomputer dedykowany obciążeniom roboczym związanym z GPT-4. Poprzednia wersja, GPT-3.5, była pierwszym testowym uruchomieniem tego nowego systemu.

Mimo że GPT-4 jest znacznie dokładniejszy niż jego poprzednik, wciąż ma swoje ograniczenia i może popełniać błędy merytoryczne. Na przykład, w jednym z podanych przez OpenAI przykładów, model niepoprawnie odniósł się do Elvisa Presleya jako syna aktora. Ponadto GPT-4 nie posiada informacji na temat wydarzeń, które miały miejsce po wrześniu 2021 roku, a także nie potrafi wyciągać wniosków na podstawie swoich doświadczeń.

OpenAI dokonało znacznych usprawnień w kwestii bezpieczeństwa GPT-4. Skłonność modelu do reagowania na prośby o niedozwolone treści została zmniejszona o 82% w porównaniu z GPT-3.5, a model reaguje na wrażliwe prośby, takie jak porady medyczne czy informacje na temat samookaleczenia, zgodnie z polityką firmy o 29% częściej.

OpenAI ma nadzieję, że GPT-4 okaże się cennym narzędziem dla poprawy jakości życia ludzi! Nowy chatGPT-4 jest dostępny pod adresem – chat.openai.com.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top