Robopsy Boston Dynamics w straży pożarnej w Nowym Jorku ciekawostki straz pozarna nowy jork, Robopsy Boston Dynamics, robopies, robo-pies  Roboty Boston Dynamics były już psami policyjnymi, a teraz jak się okazuje, robopsy pomogą ratownikom podczas pożarów. robpsy 1300x700

Robopsy Boston Dynamics w straży pożarnej w Nowym Jorku

Roboty Boston Dynamics były już psami policyjnymi, a teraz jak się okazuje, robopsy pomogą ratownikom podczas pożarów.

Straż pożarna w Nowym Jorku kupiła psy-roboty od firmy Boston Dynamics. Czworonożni przyjaciele nie byli tani – koszt jednego psa wyniósł około 75 000 USD. Asystenci nie będą wykorzystywani tak często, dlatego służby kupiły na początek kilka sztuk.

Robopsy Boston Dynamics w straży pożarnej w Nowym Jorku ciekawostki straz pozarna nowy jork, Robopsy Boston Dynamics, robopies, robo-pies  Roboty Boston Dynamics były już psami policyjnymi, a teraz jak się okazuje, robopsy pomogą ratownikom podczas pożarów. robpsy

W większości przypadków roboty będą brały udział w szczególnie trudnych akcjach. Przypuszczalnie będą one mogły przekazywać informacje z kamer, miejsc trudno dostępnych lub w przypadku zbyt dużego zagrożenia życia ratowników.

Przedstawiciele firmy próbowali już pomagać policji w niektórych operacjach. Policja została później zmuszona do zwrócenia “zwierząt”. Mieszkańcy nie mogli przyzwyczaić się do robotów patrolujących ich ulice. Najbardziej obawiano się modeli, które można wyposażyć w moduł broni palnej.

Nic dziwnego, że nie wszyscy są gotowi na wprowadzenie technologii do swojego codziennego życia. Ludzie są przyzwyczajeni do bardziej naturalnych rzeczy i minie dużo czasu, zanim zaakceptują takie zmiany. Ale sprawy powoli nabierają tempa. Na przykład w Japonii wynaleziono zrobotyzowaną kozę, która pomaga robotnikom na budowach w transporcie towarów o dużych gabarytach.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry