OneTech01.01.2020
Rok 2020 będzie rokiem nowej ery „mozaikowej” w rozwoju przednich kamer smartfonów

Słynny informator Ice Universe, który często dzieli się ekskluzywnymi informacjami o najnowszych wydarzeniach w branży mobilnej, doniósł o kolejnym etapie rozwoju przednich kamer nowoczesnych smartfonów.

Kilka lat temu popularne stały się tak zwane „uszy”, czyli moda na wycięcie w ekranie w stylu iPhone’a X. Następnie wycięcia na ekranach przednich aparatów zmniejszały się, zmieniając się w wycięcia w kształcie kropli. Pod koniec ubiegłego roku popularność zyskały okrągłe i owalne otwory w rogach ekranu oraz wysuwane przednie kamery.

Następnym krokiem będą przednie kamery, które zostaną umieszczone bezpośrednio pod powierzchnią ekranu. Prototypy takich smartfonów zostały już pokazane przez różnych producentów, pierwsze nowe produkty powinny wejść do sprzedaży w tym roku.

Ice Universe powiedział, że 2020 będzie rokiem nowej ery „mozaikowej” w rozwoju przednich kamer smartfonów. Poparł swoją wiadomość kilkoma zdjęciami, które pokazują przednie aparaty smartfonów.

Na początkowym etapie technologia kamer ekranowych będzie niedoskonała, w wyniku czego miejsce na wyświetlaczu, pod którym znajduje się czujnik obrazu, będzie się wyróżniać od reszty ekranu.

Przypuszczalnie ekran będzie miał niższą rozdzielczość w tym obszarze, aby umożliwić czujnikowi obrazu odbiór większej ilości światła. Z tego powodu powstaje osobliwa mozaika.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl