Rosja zostanie „odcięta” od dostaw wysokich technologii i usług bankowych z zagranicy ciekawostki wojna na ukrainie, sankcje dla ukrainy  Stany Zjednoczone wraz z krajami sojuszniczymi przygotowały szereg sankcji mających na celu ograniczenie podaży technologii, oprogramowania i świadczenia usług związanych z operacjami bankowymi.  USA 1300x700

Rosja zostanie „odcięta” od dostaw wysokich technologii i usług bankowych z zagranicy

Stany Zjednoczone wraz z krajami sojuszniczymi przygotowały szereg sankcji mających na celu ograniczenie podaży technologii, oprogramowania i świadczenia usług związanych z operacjami bankowymi.

W związku z ostatnimi wydarzeniami na Rosję nakładane są sankcje za eksport zaawansowanych technologii i oprogramowania. Należą do nich półprzewodniki, systemy nawigacyjne, lasery, czujniki, awionika, telekomunikacja i technologie szyfrowania.

Rosja zostanie „odcięta” od dostaw wysokich technologii i usług bankowych z zagranicy ciekawostki wojna na ukrainie, sankcje dla ukrainy  Stany Zjednoczone wraz z krajami sojuszniczymi przygotowały szereg sankcji mających na celu ograniczenie podaży technologii, oprogramowania i świadczenia usług związanych z operacjami bankowymi.  tsmc

Zakaz będzie dotyczył również produktów i oprogramowania, które są wytwarzane na amerykańskim sprzęcie w innych krajach. Tajwański producent TSMC już ostrzegał przed możliwym zakończeniem dostaw z powodu sankcji nałożonych na Rosję. Produkty tajwańskiego producenta wykorzystywane są w rozwoju krajowych przetwórców Bajkał i Elbrus.

Sektor bankowy również został objęty surowymi ograniczeniami:

  • Sbierbank – ograniczenia transakcji dolarowych
  • VTB, Otkritie, Sovcombank, Novikombank i ich spółki zależne mają zamrożone aktywa w Stanach Zjednoczonych.
  • Sbierbank, Alfa-Bank, MKB, Gazprombank, Rostelecom i inne kluczowe organizacje ograniczają się do świadczenia usług finansowych.
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
waze

Waze dodaje obsługę Apple Music

Waze dodało w swojej aplikacji obsługę Apple Music. Stało się tak ponieważ obie firmy nawiązały współpracę. Jest to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników korzystających z aplikacji.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry