OneTech16.11.2020
Router Tenda AC19 – duży zasięg, masa funkcji i szybkie Wi-Fi AC za niewielkie pieniądze

Dzięki uprzejmości Tenda, kilka dobrych tygodni temu otrzymaliśmy do testów router Tenda AC 19 z szybkim Wi-Fi AC2100. Dziś chcemy napisać Wam kilka zdań na jego temat. Zapraszamy!

Tenda AC19 to wysokowydajny dwupasmowy router domowy 802.11ac wave2 4X4 MU-MIMO z portem USB. Przyjrzyjmy się bliżej temu routerowi, zerknijmy na jego parametry techniczne, oceńmy jego wygląd i sprawdźmy prędkość Wi-Fi.

Sercem Tenda AC19 jest potężny procesor 1GHz, który wykonany jest w technologii 28 nm. Jest on sparowany z koprocesorem o częstotliwości taktowania 500 MHz. Taka kombinacja pozwala na szybkie przetwarzanie danych, a to bezpośrednio wpływa na stabilność i szybkość połączenia. Szybki procesor to nie wszystko.

Możliwości bezprzewodowe Tenda AC19 wyglądają równie imponujące. Urządzenie jak podaje producent jest w stanie uzyskać prędkości do 1933 Mb/s w paśmie 5 GHz (802.11ac wave2) i do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz (802.11n).

Poniżej zamieszczam Wam test, który wykonałem aplikacją speedtest na moim iPhone.

Przy moim obecnym łączu 500/500 jak widzicie router jest w stanie działać niemal z maksymalną prędkością!

Obsługa technologii 4X4 MU-MIMO w paśmie 5 GHz zwiększa przepustowość sieci bezprzewodowej. Za propagację sygnału odpowiadają 4 anteny o wzmocnieniu 6dBi. Dostępna jest również obsługa technologii Beamforming. Dzięki tym antenom router zapewnia szeroki zakres zasięgu bezprzewodowego i bez najmniejszego problemu radzi sobie nawet w sporych mieszkaniach.

Porty WAN / LAN w Tenda AC19 są gigabitowe. Router wyposażony jest również w jeden port USB, który jest przeznaczony do podłączania napędów USB i drukarek, więc można łatwo udostępniać pliki lub drukarkę w sieci lokalnej.

Inne cechy i cechy Tenda AC19:

  • Obsługa IPv6.
  • Wsparcie IPTV.
  • Automatyczne przesyłanie ustawień (parametrów połączenia internetowego) ze starego routera.
  • Sieć Wi-Fi dla gości.
  • Funkcja wyłączenia diody LED.
  • Konfiguracja i sterowanie z telefonu za pośrednictwem aplikacji Tenda WiFi.
  • Wsparcie Tenda Cloud.
  • Funkcja kontroli rodzicielskiej i ochrona przed różnego rodzaju atakami sieciowymi.

Wygląd i zawartość opakowania

Wewnątrz pudełka jest wszystko to co być powinno: router, zasilacz, kabel sieciowy i instrukcje. Co ciekawe zasilacz urządzenia jest duży i mocny, podobnie jak przy routerach z najwyższej półki.

Router jak widzicie jest całkowicie czarny i matowy. Na górze znajduje się logo firmy oraz 5 diód informacyjnych.

Tenda AC19 wizualnie jest bardzo podobny do modelu AC8 lub AC10U. Mi się podoba. Po bokach znajdują się małe kratki do chłodzenia płyty routera i mocowanie dwóch anten.

Z tyłu urządzenia znajdują się dwie kolejne anteny, port USB, 4 porty LAN i 1 port WAN, a także złącze POWER i przycisk WPS / RST. Router można oczywiście bez problemu zawiesić na ścianie.

Konfiguracja

Router konfiguruje się bajecznie prosto. Po udaniu się na stronę konfiguracyjną wystarczy wpisać tylko takie dane jak nazwa sieci, hasło i to wszystko. Reszta odbywa się automatycznie.

Dodatkowe funkcje

Router posiada ogromną ilość dodatkowych funkcji:

Od zwiększenia mocy sygnały Wi-Fi po kontrolę rodzicielską przez VPN d  Trybu uśpienia. Jest tego naprawdę cała masa.

Podsumowanie

Ciekawy wygląd, ogromna wydajność i niska cena sprawiają, że router Tenda AC19 jest naprawdę bardzo atrakcyjnym urządzeniem. Za pomocą tego routera jesteśmy tanim kosztem stworzyć w naszym domu szybką sieć bezprzewodową. Z tym routerem nie będziesz musiał się już martwić o to, że Twój ulubiony film na Netflix czy YouTube zacznie buforować w połowie oglądania, czy zrywać połączenie podczas grania w gry online ze znajomymi.

Więcej na temat routera znajdziecie na stronie producenta – tenda.com.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl