Krzysiek Borek31.01.2018
Rozbudowane zarządzanie baterią w iOS 11.3 pojawi się w przyszłym miesiącu

Apple przed rozpoczęciem testów iOS 11.3 zapowiedziało nowe, rozbudowane zarządzanie baterią. Przydatne szczególnie, gdy wasze urządzenie ma zużytą baterię. Kiedy funkcja trafi do iOS 11.3 beta?

Funkcja pojawi się w jednej z wersji testowych dla programistów przewidzianych do wydania w przyszłym miesiącu.

Podejrzewam, że w kolejnej becie dla wszystkich (publicznej) zabraknie funkcji, ale mogę się oczywiście mylić. Nowa funkcja będzie w stanie powiadomić użytkownika o konieczności wymiany baterii na nową, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Ponadto dzięki niej dowiemy się, czy naszemu urządzeniu grozi nagłe wyłączenie, mnie się to dziś zdarzyło podczas używania iPhone’a 6 Plus. Miał ponad 50% baterii i się wyłączył, dopiero po podłączeniu do ładowarki mogłem go włączyć.

Rozbudowane zarządzanie baterią będzie dostępne dla iPhone’a 6 i nowszych, ale tylko garstka modeli otrzyma możliwość obniżenia wydajności układu scalonego. Będzie to iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, SE, 7 i 7 Plus.

Gdy uda mi się zaktualizować swojego 6 Plusa do wersji z dodaną funkcją, postaram się opisać jej działanie i załączę odpowiednie zrzuty ekranu.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek