Krzysiek Borek27.01.2018
Rozpoczęto prace nad Jailbreak dla watchOS 3

watchOS do niedawna nie był powiązany z Jailbreak, co prawda pojawiały się wtyczki na iPhone’a, ale niedługo sytuacja ulegnie zmianie. Wszystko za sprawą wydania 0verCl0ck dla watchOS 3.

iOS  można odblokować ponownie na kompatybilnych z danymi aplikacjami wersjach, ale jeden z autorów Jailbreak poszedł o krok dalej. Sparkey lub, jak kto woli PsychoTea wydał bardzo wczesną wersję 0verCl0ck dla inteligentnego zegarka Apple.

Obecna wersja narzędzia wspiera wyłącznie watchOS 3 i biorąc pod uwagę, że jest to na razie prototyp, może być używana tylko na jednym modelu zegarka, a nie wielu. Na razie nowo rozpoczęty projekt jest przygotowany z myślą o programistach i ledwo działa, więc zwykli użytkownicy nie powinni używać aplikacji.

Na ten moment Jailbreak jest bezużyteczny, ponieważ nie ma aplikacji podobnej do Cydii ani środowiska do uruchamiania wtyczek lub aplikacji przypominających Substrate lub Substitute. Autor wspomniał, że gdy aplikacja będzie gotowa pokusi się o napisanie aplikacji podobnej do Cydii.

0verCl0ck bazuje na exploicie v0rtex wydanym przez S1iguzę i aplikacją tihmstara odpowiedzialną za szukanie odpowiednich linijek kodu, które umożliwiają Jailbreak.

Jeżeli lubicie eksperymentować lub jesteście programistami i temat was zainteresował, możecie pobrać potrzebne pliki stąd.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS