sluchawki

Ruszyła masowa produkcja przewodowych słuchawek Apple EarPods z USB-C

Według najnowszych informacji, Apple rozpoczęło masową produkcję swoich przewodowych słuchawek EarPods, które mają być wyposażone w złącze USB-C.

Zmiana ta ma nastąpić w związku z planowanym wprowadzeniem na rynek czterech modeli iPhone’a 15, które również mają być wyposażone w port USB-C zamiast dotychczas stosowanego złącza Lightning. Takie doniesienia przedstawił popularny informator ShrimpApplePro w swoim dzisiejszym tweecie.

Apple zdecydowało się na tę zmianę, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z przewodowych słuchawek EarPods bez konieczności stosowania dodatkowego adaptera. Wcześniejsze modele słuchawek były dostępne z dwoma rodzajami złącz – Lightning oraz klasycznym gniazdem słuchawkowym 3,5 mm. Obie wersje oferowane były w cenie 119 zł.

Ruszyła masowa produkcja słuchawek EarPods z USB-C

Ruszyła masowa produkcja przewodowych słuchawek Apple EarPods z USB-C ciekawostki USB-C, trackpad, słuchawki EarPods z USB-C, ShrimpApplePro, mysz, Ming-Chi Kuo, magsafe, Magic Keyboard, Lightning, iPhone 15, gniazdo słuchawkowe 3.5mm, etui ładujące, EarPods, Apple, Akcesoria, AirPods  Według najnowszych informacji, Apple rozpoczęło masową produkcję swoich przewodowych słuchawek EarPods, które mają być wyposażone w złącze USB-C.  earpods 1

Chociaż słuchawki EarPods straciły na popularności po premierze bezprzewodowych słuchawek AirPods w 2016 roku oraz usunięciu gniazda słuchawkowego z kolejnych modeli iPhone’ów, wciąż pozostają one atrakcyjną, bardziej przystępną cenowo opcją dla klientów. Słuchawki EarPods są cenione za proste przewodowe słuchanie typu plug-and-play, z wbudowanym pilotem i bez konieczności ładowania czy parowania, co jest konieczne w przypadku słuchawek bezprzewodowych.

Premiera nowych modeli iPhone 15 oraz słuchawek EarPods z złączem USB-C planowana jest na wrzesień tego roku. Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, wcześniej twierdził, że nie tylko słuchawki EarPods, ale również inne akcesoria, takie jak etui ładujące AirPods, akumulator MagSafe oraz zestaw Magic Keyboard/Trackpad/Mysz, w przyszłości mają zostać wyposażone w złącze USB-C.

Wprowadzenie przewodowych słuchawek EarPods z złączem USB-C może być odbierane jako kolejny krok Apple w kierunku ujednolicenia standardów ładowania i łączności w swoich urządzeniach. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli korzystać z jednego rodzaju złącza do połączenia z różnymi akcesoriami, co z pewnością przyczyni się do wygody i oszczędności czasu.

Jednocześnie, warto zauważyć, że choć firma Apple kieruje się ku standaryzacji złączy, to wciąż pozostaje otwarta na innowacje, takie jak wprowadzenie bezprzewodowych słuchawek AirPods.

Warto dodać, że wprowadzenie słuchawek EarPods z złączem USB-C może być również postrzegane jako próba odpowiedzi Apple na potrzeby rynku, gdzie coraz więcej producentów smartfonów decyduje się na zastosowanie tego typu złącza. W efekcie, firma dąży do utrzymania konkurencyjności oraz dostosowania się do oczekiwań swoich klientów.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 178

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top