OneTech09.06.2019
Safari w iOS 13 umożliwia pobranie dowolnego pliku

Pierwsze iPhone’y jak pewnie pamiętacie były bardzo ubogie w funkcje. iPhoneOS, czyli pierwszy system operacyjny nie miał nawet funkcji kopiowania i wklejania tekstu.

Jednak w miarę upływu czasu w systemie stopniowo pojawiały się nowe funkcje. Apple często inspirowało się społecznością Jailbreak, wprowadzając w ten sposób najbardziej udane rozwiązania.

W iOS 13, gigant z Cupertino postanowił dodać kolejną garść niezbędnych opcji, w tym pełny menedżer pobierania na iPhone i iPad.

Menedżer pobierania, jak można się domyślić, został dodany do wbudowanej przeglądarki Safari. Z iPhone i iPad możesz teraz pobrać absolutnie dowolny plik, bez żadnych ograniczeń. Warto zauważyć, że zarówno pobieranie w tle jest obsługiwane, a przeglądarka nie musi być otwarta cały czas.

Po pobraniu wszystkie elementy są zapisywane w aplikacji Pliki. Jeśli to konieczne, możesz wybrać konkretny folder, aby przesłać pliki, a nawet wybrać zapis w chmurze iCloud Drive .

Wszystkie pobrane pliki, można oczywiście bez problemu wysłać za pośrednictwem komunikatora lub zaimportować do innych aplikacji. Na przykład teraz możesz swobodnie pobrać plik mp3 i natychmiast zaimportować go do odtwarzacza audio innej firmy. Podobnie jest z filmami i dokumentami.

Ponadto w ustawieniach Safari dostępna jest opcja automatycznego usuwania plików z listy.  Mamy do wyboru trzy opcje: po jednym dniu, po pobraniu lub ręcznie.

Dla przypomnienia dodam, ze iOS 13 oficjalnie zostanie udostępniony jesienią.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl