Krzysiek Borek25.08.2019
SafeShutdown pozwala zachować Jailbreak

SafeShutdown to relatywnie nowa wtyczka systemowa i aplikacja w jednym. Jej zadanie jest całkiem proste i przydatne, ponieważ pozwala zachować Jailbreak.

Na wtyczkę natknąłem się w domyślnym źródle Packix i zdecydowałem się ją kupić. Cena nie jest wygórowana, bo przyjdzie nam zapłacić tylko 1,99$ i warto wydać taką sumkę.

Głównym zadaniem rozszerzenia jest możliwość zachowania Jailbreak, ponieważ w ustawieniach możemy włączyć hibernację urządzenia, gdy bateria osiągnie 10%. Właśnie wtedy sprzęt wchodzi w stan hibernacji, a Jailbreak po podłączeniu urządzenia do źródła zasilania nadal jest dostępny.

Dzięki temu nie trzeba go wykonywać za każdym razem, gdy bateria naszego urządzenia się rozładuje. Sam zdołałem się o tym przekonać, ponieważ siostrzenica często ogląda bajki na moim iPadzie.

Wczoraj wieczorem urządzenie weszło w stan hibernacji, a dziś po podłączeniu do ładowarki z niego wyszło i nadal mogłem używać Jailbreak i wszystkich zainstalowanych aplikacji/wtyczek.

Wszystko ustawimy w konfiguracji wtyczki, ja zdecydowałem się na ustawienie wejścia w hibernację w momencie, gdy bateria iPada będzie miała 10%. Wszystko zadziałało jak trzeba, więc wtyczka działa tak jak przewidział jej autor.

Kolejnym ciekawym elementem jest rozszerzone menu wyłączenia naszego sprzętu. Poza tradycyjnym wyłączeniem mamy do dyspozycji ponowne uruchomienie, respring, wejście w tryb bezpieczny, przeładowanie pamięci ekranu blokady i wiele innych.

Obecnie ciężko jest uzyskać stały Jailbreak, a SafeShutdown świetnie sprawdza się w zachowaniu obecnego, poza tym cena jest przystępna i warto sięgnąć po tą wtyczkę.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS