Samsung

Samsung Galaxy A51 czy Galaxy A71? Porównanie smartfonów, które ułatwi Ci podjęcie decyzji podczas zakupów

Ci z nas, którzy na bieżąco śledzą wszelkie nowiki technologiczne z pewnością pamiętają długo-wyczekiwane premiery takich urządzeń, jak Galaxy Note 10 czy iPhone 11.

Smartfony pojawiły się już kilka miesięcy temu, a po ich premierze nastąpiła chwilowa cisza na rynku urządzeń mobilnych. Ciszę tę na moment przerwała marka Xiaomi, która obdarowała nas aż siedmioma nowymi urządzeniami. Smartfony tego producenta owszem wyróżniały się niską ceną, jednak poza tym nie miały nic ciekawego do zaoferowania.

Po miesiącach oczekiwań przyszedł czas na kolejny ruch ze strony Samsunga, w końcu on również nie tylko stawia na jakość, ale również na ilość wprowadzanych smartfonów. Od miesiąca w sieci mnożyły się informacje na temat najnowszych urządzeń marki. Do tej pory dowiedzieliśmy się już o Samsungu Galaxy S11 oraz dwóch urządzeniach z niskiej półki cenowej Galaxy A51 oraz A71.

Porównanie Samsunga Galaxy A51 i Galaxy A71

Choć obydwa urządzenia zostały oficjalnie zaprezentowane już trzy tygodnie temu, to w dalszym ciągu nie są dostępne w obiegu sprzedażowym. Smartfony po raz pierwszy ukazały się w Wietnamie, dlatego jesteśmy już pewni co do ich specyfikacji oraz wyglądu, natomiast na rzeczywiste testy musimy niestety poczekać przynajmniej półtora miesiąca.

Jak sugerują nazwy modeli A51 oraz A71 są to odpowiednio następcy telefonów Galaxy A50 oraz Galaxy A70. Również wprowadzenie dwóch oddzielnych modeli nie było przypadkowe. Choć urządzenia na pierwszy rzut oka wyglądają niemal identycznie to między nimi istnieją różnice, które finalnie wpływają oczywiście na wysokość ceny.

Lepsza specyfikacja Galaxy A71 oraz niższa cena Galaxy A51 sprawiają, że wybór między tymi dwoma telefonami może nie być tak prosty i oczywisty, jak mogłoby się to wydawać. Dlatego też stworzyliśmy porównanie, które mamy nadzieję ułatwi wybór potencjalnym nabywcom.

W skrócie…

Samsung Galaxy A51 czy Galaxy A71? Porównanie smartfonów, które ułatwi Ci podjęcie decyzji podczas zakupów polecane, ciekawostki Samsung, porównanie, Galaxy A71, Galaxy A51 Ci z nas, którzy na bieżąco śledzą wszelkie nowiki technologiczne z pewnością pamiętają długo-wyczekiwane premiery takich urządzeń, jak Galaxy Note 10 czy iPhone 11. A71 1

Z poniższego porównania wynika, że telefon Samsung Galaxy A71 to urządzenie o większym wyświetlaczu, większej pojemności pamięci operacyjnej i pamięci przechowywania, a także o lepszej specyfikacji aparatu. To jednak nie wszystko, bowiem Galaxy A71 otrzymał również większą pojemność baterii oraz lepszą technologię odnawiania energii przewodowego niż to, które oferuje Galaxy A51.

To jednak nie wszystko. W przypadku tych telefonów producent zdecydował się na ten sam ruch, który poznaliśmy już w Galaxy A50 i A70. Wówczas mniejsze z urządzeń otrzymało procesor Exynos, a większe procesor Qualcomm’a. Dokładnie to samo posunięcie nastąpiło w przypadku nadchodzących smartfonów.

A więc, jednoznacznie stwierdzamy, że Galaxy A71 jest ?lepszy? od Galaxy A51 pod względem specyfikacji zarówno jeśli chodzi o wydajność, jak i jakość wykonywanych zdjęć. Pamiętajmy jednak, że różnica ta nie będzie tak wielka, jak prezentują to liczby. Choć Galaxy A71 posiada nieco lepsze parametry to niestety, ale za Galaxy A51 przemawia jego bardzo niska i atrakcyjna cena. Jeżeli jesteście ciekawi szczegółów to zapraszamy do poniższego porównania.

Wygląd

Samsung Galaxy A51 czy Galaxy A71? Porównanie smartfonów, które ułatwi Ci podjęcie decyzji podczas zakupów polecane, ciekawostki Samsung, porównanie, Galaxy A71, Galaxy A51 Ci z nas, którzy na bieżąco śledzą wszelkie nowiki technologiczne z pewnością pamiętają długo-wyczekiwane premiery takich urządzeń, jak Galaxy Note 10 czy iPhone 11. A71 3

Krótko i na temat. Samsung Galaxy A51 i Galaxy A71 wyglądają identycznie, a tym co pozwala je od siebie odróżnić jest ich wielkość. Większe z urządzeń czyli Galaxy A71 zostało wyposażone w nieznacznie większy wyświetlacz 6.7 cala, podczas gdy mniejsze posiada wyświetlacz o przekątnej 6.5 cala. Poza tym obydwa urządzenia posiadają ten sam wygląd.

Zastosowana technologia wyświetlacza to Infinity-O. Na środku górnej krawędzi umieszczono niewielkie wcięcie z aparatem do zdjęć selfie. Z tyłu smartfona znajduje się panel z poczwórnym zestawem kamer, który umieszczono tuż przy lewej krawędzi. Prostokątny moduł z kamerami mocno różni się od tego, który obecny był w poprzedniej generacji urządzeń.

Nowością jest również wykończenie tylnej obudowy. Ta z kolei posiada naniesiony wzór geometryczny, który występuje w czterech wersjach kolorystycznych. Materiałem użytym do produkcji tylnej obudowy jest plastik, który przez producenta został ładnie określony mianem ?Glasstic?. Plastikowa obudowa, jest nieco grubsza i mocno błyszcząca, przez co wydaje się solidna oraz bardzo dobrze imituje naturalne szkło. Niestety, ale jeśli lubimy ?czyste? telefony, bez etui do Galaxy A71 czy A51 się nie obejdzie. Glasstic znamy już z A50 i wiemy, jak mocno zbiera tłuste odciski palców.

Aparat

Samsung Galaxy A51 czy Galaxy A71? Porównanie smartfonów, które ułatwi Ci podjęcie decyzji podczas zakupów polecane, ciekawostki Samsung, porównanie, Galaxy A71, Galaxy A51 Ci z nas, którzy na bieżąco śledzą wszelkie nowiki technologiczne z pewnością pamiętają długo-wyczekiwane premiery takich urządzeń, jak Galaxy Note 10 czy iPhone 11. A71 aparat

Jedną z kluczowych cech, która decyduje o wybraniu danego smartfona jest sam aparat fotograficzny. Dzisiejsze smartfony są na tyle uniwersalne, że bez problemu zastępują nam większe urządzenia, takie jak laptopy czy popularne lustrzanki. Choć Samsung Galaxy A71 wygrywa pod względem ilości posiadanych megapikseli, to w rzeczywistości oba smartfony, będą wykonywały zdjęcia o bardzo podobnej jakości. Śmiemy twierdzić, że dla ?normalnego? oka, różnice między wykonywanymi zdjęciami mogą być nawet niezauważalne.

Oba smartfony posiadają poczwórny układ kamer, w którego skład wchodzą obiektywy: główny, szeroki, makro oraz czujnik do pomiaru głębi. Całość prezentuje się następująco:

Samsung Galaxy A51 ? obiektywy:

 • główny 48 MP F/2.0
 • czujnik do pomiaru głębi: 5 MP F/2.2
 • aparat makro: 5 MP F/2.4
 • szerokokątny: 12 MP F/2.2 123°

Samsung Galaxy A71 ? obiektywy:

 • główny 64 MP F/1.8
 • czujnik do pomiaru głębi: 5 MP F/2.2
 • aparat makro: 5 MP F/2.4
 • szerokokątny: 12 MP F/2.2 123°

Jak widać różnica w kwestii aparatów dotyczy jedynie obiektywu głównego, pozostałe obiektywy są dokładnie te same, zarówno pod względem ilości posiadanych megapikseli, jak i jasności przysłony. W skrócie różnicy w jakości zdjęć doświadczymy tak naprawdę w dwóch sytuacjach, podczas wykonywania zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych oraz podczas przybliżania wykonanych już zdjęć.
Główny obiekty Galaxy A71 jest jaśniejszy, a zatem lepiej radzi sobie w warunkach niedostatecznego doświetlenia zbierając większą ilość światła, poza tym dzięki większej ilości megapikseli zbiera większą ilość szczegółów, co może okazać się przydatne, jednak tylko w sytuacjach, gdy lubimy kadrować nasze zdjęcia.

Wydajność procesora

Samsung Galaxy A51 czy Galaxy A71? Porównanie smartfonów, które ułatwi Ci podjęcie decyzji podczas zakupów polecane, ciekawostki Samsung, porównanie, Galaxy A71, Galaxy A51 Ci z nas, którzy na bieżąco śledzą wszelkie nowiki technologiczne z pewnością pamiętają długo-wyczekiwane premiery takich urządzeń, jak Galaxy Note 10 czy iPhone 11. SamsungA71

Tak naprawdę, jeżeli mówimy o prędkości działania smartfona, nie możemy mówić wyłącznie o jego procesorze. Tym co decyduje o ogólnej wydajności urządzenia owszem jest sam procesor, ale również i wielkość pamięci operacyjnej. Zarówno w jednej, jak i w drugiej specyfikacji Samsung Galaxy A71 wydaje się być dużo lepszy, w końcu mamy w nim zarówno procesor Snapdragon 730 oraz większą pamięć operacyjną 6GB RAM.
Natomiast w Galaxy A51 parametry te wyglądają następująco: sercem urządzenia został procesor Exynos 9 Octa, który wspiera mniejsza ilość pamięci operacyjnej 4 GB. Czy różnica będzie odczuwalna? Może być, w szczególności podczas uruchamiania i obsługi zaawansowanych aplikacji czy też podczas grania w gry. Mogą pojawiać się drobne opóźnienia, ale z całą pewnością nie musimy martwić się o uciążliwe zacięcia.
Jeżeli już teraz wiemy, że i tak nie będziemy korzystać z całych dobrodziejstw smartfona a także, że daleko nam do zapalonego gracza to z całą pewnością, do codziennego użytkowania wystarczy nam wyłącznie tańszy Galaxy A51. Okazuje się, że nie zawsze warto jest przepłacać, ponieważ akurat w tym przypadku różnica będzie odczuwalna dla osób, które intensywniej użytkują smartfony.

Wydajność baterii

Samsung Galaxy A51 czy Galaxy A71? Porównanie smartfonów, które ułatwi Ci podjęcie decyzji podczas zakupów polecane, ciekawostki Samsung, porównanie, Galaxy A71, Galaxy A51 Ci z nas, którzy na bieżąco śledzą wszelkie nowiki technologiczne z pewnością pamiętają długo-wyczekiwane premiery takich urządzeń, jak Galaxy Note 10 czy iPhone 11. SamsungA51

Choć obydwa smartfony pochodzą z średniej półki cenowej i oczekiwalibyśmy raczej słabszych parametrów to Samsung zaskakuje nas pod tym względem. Urządzenia otrzymały tę samą pojemność akumulatorów, która w tym przypadku wynosi aż 4000 mAh. Jest to całkiem ciekawe, ponieważ nawet największe flagowce z serii Galaxy S10 i Note 10 mają mniejsze pojemności baterii.

Praca z Samsungiem Galaxy A51 może być nieco dłuższa w porównaniu z A71, ponieważ jest to urządzenie o mniejszym wyświetlaczu oraz słabszych podzespołach, które wykorzystują proporcjonalnie mniejszą ilość energii. Realnie patrząc różnica w długości działania będzie dosięgać maksymalnie 60-90 minut.

Pamięć przechowywania

Wraz z wyższą ceną Galaxy A71 otrzymujemy również większą pojemność pamięci przechowywania. Jeżeli lubicie smartfonową fotografię oraz korzystacie z wielu aplikacji, zapewne bardziej przydatny okaże się Galaxy A71, który otrzymał 128 GB pamięci przechowywania. Tej pamięci w tańszym modelu jest dwa razy mniej, a zatem z Galaxy A51 otrzymujemy wyłącznie 64 GB.

Pamięci wewnętrznej w żadnym z modeli nie możemy rozszerzyć za pomocą karty pamięci, dlatego warto pomyśleć o tym aspekcie jeszcze przed zakupem smartfona. Jest to ważne, ponieważ pozwoli to na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji, gdy nagle zabraknie nam wolnego miejsca w smartfonie.

Cena i dostępność

Samsung Galaxy A51 tak naprawdę nie jest już nowością, ponieważ swoją premierę przeżywał dokładnie trzy tygodnie temu w Wietnamie. Poznaliśmy również jego aktualną cenę, która wynosi 350 USD, co stanowi wartość 1330 złotych. Uważamy, że Samsung w tym przypadku utrzymał bardzo dobry stosunek ceny do jakości urządzenia, dlatego też tym bardziej ciekawi jesteśmy, na jaką kwotę zostanie wyceniony Galaxy A71. Niestety, ale do tej pory nie znamy oferty cenowej dla droższego z modeli.

Oficjalne wprowadzenie urządzeń na rynek europejski ma nastąpić w lutym 2020 roku. Spodziewamy się, że Samsung Galaxy A71 zostanie wprowadzony 19 lutego, natomiast Galaxy A51 nieco później, bo 26 lutego. Jednak z doświadczenia wiemy, że daty te są bardzo ruchome, a sprzedaż smartfonów może być zarówno przyśpieszona, jak i opóźniona.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top