Krzysiek Borek24.11.2018
Samsung Galaxy S10 może mieć ceramiczne plecki

Samsung od momentu wprowadzenia do sprzedaży Galaxy S6 wykorzystuje szkło na pleckach większości swoich najnowszych smartfonów.

Jednak najdroższy wariant S10 będzie miał ceramikę w tylnej części obudowy, choć podstawowy wariant nadal będzie korzystał ze szkła.

Galaxy S10 z 5.8 – calowym ekranem (zakrzywionym) i najdroższy z 6,44 – calowym ekranem mają wykorzystywać ceramikę do ochrony tylnej części urządzenia. Początkowo oba modele będą dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych, białym i czarnym. Być może później pojawią się inne kolory obudowy, kolorystyka to nie wszystko, ponieważ oba modele mają mieć również 512GB pamięci wewnętrznej.

Pierwsze doniesienia o nadchodzącym Samsungu mówiły o wielu wariantach kolorystycznych, ale wygląda na to, że żółty i zielony będą na początku zarezerwowane dla modeli z płaskim wyświetlaczem. Dwa kolory modeli z ceramicznymi pleckami z pewnością nie są problemem związanym z materiałem, w końcu nawet Mi MIX od Xiaomi pojawił się w zielonym kolorze.

Ceramika to ciekawe zagranie ze strony lidera rynku mobilnego. Nie dość, że jest wytrzymalsza od szkła to jeszcze ładnie się prezentuje. Dodatkowo nie bloku sygnałów anten WiFi/Bluetooth/SIM i nie ma również problemów ze wsparciem dla indukcyjnego ładowania.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek