Samsung po raz pierwszy wyprzedził Apple w sprzedaży smartfonów w okresie świątecznym ciekawostki   Przez kilka lat Samsung wyprzedzał Apple w sprzedaży smartfonów w pierwszych trzech kwartałach, ale w czwartym kwartale iPhone zawsze był liderem. W tym roku niestety było inaczej. Samsung.onetech.pl  1300x700

Samsung po raz pierwszy wyprzedził Apple w sprzedaży smartfonów w okresie świątecznym

Przez kilka lat Samsung wyprzedzał Apple w sprzedaży smartfonów w pierwszych trzech kwartałach, ale w czwartym kwartale iPhone zawsze był liderem. W ubiegłym roku niestety było inaczej.

Obie firmy miały słabą sprzedaż smartfonów w okresie świątecznym, ale według analityków IDC, Apple sprzedało mniej smartfonów.

Samsung po raz pierwszy wyprzedził Apple w sprzedaży smartfonów w okresie świątecznym ciekawostki   Przez kilka lat Samsung wyprzedzał Apple w sprzedaży smartfonów w pierwszych trzech kwartałach, ale w czwartym kwartale iPhone zawsze był liderem. W tym roku niestety było inaczej. sams

W czwartym kwartale 2018 r. sprzedano 68,4 mln iPhone’ów, czyli o 11,5% mniej niż w analogicznym okresie 2017 r. Sprzedaż Samsunga również była słabsza 5,5%. Łącznie w czwartym kwartale roku 2018 firma sprzedała 70,4 miliona sztuk swoich smartfonów. Apple zdołał jednak wyprzedzić Huawei. Dla porównania w czwartym kwartale 2017 r. Apple sprzedało 77,3 mln iPhone’ów, a Samsung – 74,5 mln.

Według IDC sytuacja nie poprawi się także w 2019 roku.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top