samsung

Samsung podnosi ceny chipów o 20%

Według Bloomberga, dział półprzewodników Samsunga prowadzi rozmowy ze swoimi klientami w celu zwiększenia cen chipów aż o 20%.

Nowe ceny zaczną obowiązywać od drugiej połowy 2022 r., ze wzrostem cen o 15-20% w zależności od złożoności produkcji chipów.

Warto zauważyć, że Samsung nie jest pierwszą  firmą w branży, która podniosła ceny, aby nadążyć za rosnącymi kosztami materiałów w środku światowego kryzysu półprzewodników. TSMC i MediaTek ogłosiły w zeszłym roku 20% wzrost cen produkcji chipsetów.

Samsung podnosi ceny chipów o 20% ciekawostki Samsung  Według Bloomberga, dział półprzewodników Samsunga prowadzi rozmowy ze swoimi klientami w celu zwiększenia cen chipów aż o 20%. Samsung

Bloomberg zauważa, że ​​firmy, które potrzebują chipów wykonanych przy użyciu starszych procesów, staną w obliczu największych wzrostów cen. Koszty produkcji wzrosły średnio o 30%.

Najprawdopodobniej wzrost kosztów produkcji doprowadzi w końcu do wzrostu cen gadżetów, samochodów i innych urządzeń wykorzystujących chipy.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top