Seria iPhone 15 będzie wyposażona w modemy 5G firmy Apple ciekawostki iPhone 15, Apple modem 5g  Apple używa już własnych SoC Apple A w iPhone i iPad, a ostatnio firma zaczęła również tworzyć własne SoC Apple Silicon dla urządzeń Mac. Teraz gigant technologiczny z Cupertino przygotowuje się do uruchomienia własnych modemów 5G. modem5G

Seria iPhone 15 będzie wyposażona w modemy 5G firmy Apple

Apple używa już własnych SoC Apple A w iPhone i iPad, a ostatnio firma zaczęła również tworzyć własne SoC Apple Silicon dla urządzeń Mac. Teraz gigant technologiczny z Cupertino przygotowuje się do uruchomienia własnych modemów 5G.

Według DigiTimes, Apple planuje zastąpić układy modemu Qualcomm 5G w przyszłorocznej serii iPhone 15 własnymi modemami 5G. Podobno firma prowadzi już rozmowy z dostawcami, którzy pomogą w produkcji chipów.

Raport DigiTimes twierdzi, że Apple rozpoczęło negocjacje z dwoma kluczowymi dostawcami, Advanced Semiconductor Engineering (ASE) i Siliconware Precision Industries (SPIL). Apple od kilku lat pracuje nad stworzeniem własnych chipów komórkowych, które zastąpią chipy Qualcomma i Intela w iPhone.

Seria iPhone 15 będzie wyposażona w modemy 5G firmy Apple ciekawostki iPhone 15, Apple modem 5g  Apple używa już własnych SoC Apple A w iPhone i iPad, a ostatnio firma zaczęła również tworzyć własne SoC Apple Silicon dla urządzeń Mac. Teraz gigant technologiczny z Cupertino przygotowuje się do uruchomienia własnych modemów 5G. iPhone14

Oprócz lepszej integracji i kontroli nad funkcjami, kolejną ważną korzyścią płynącą z porzucenia przez Apple Qualcomma i Intela na rzecz własnych modemów 5G jest to, że firma nie będzie musiała płacić tantiem wyżej wymienionym firmom.

Apple radzi sobie dobrze ze swoimi jednoukładowymi systemami Apple A i Apple M. Ale jeszcze nie wiemy, jak sprawdzą się modemy 5G tej firmy.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top