iphone14pro

Seria iPhone 15 otrzyma bardziej energooszczędne ekrany

Nadchodząca seria iPhone 15 może być wyposażona w bardziej energooszczędne ekrany dzięki nowemu procesowi produkcji układów sterujących.

Obecne modele iPhone’ów korzystają z wyświetlaczy OLED, ale nowe urządzenia mogą korzystać z nowego procesu produkcyjnego, który ma przyczynić się do znacznej poprawy efektywności energetycznej.

Obecnie układ sterowania wyświetlaczem OLED jest produkowany w procesie 40 nm, ale najnowsze raporty wskazują, że Apple może przejść na proces 28 nm. To może wpłynąć na zwiększenie energooszczędności wyświetlaczy i, w konsekwencji, poprawę żywotności baterii.

Nie wiadomo jednak jakiej dokładnie poprawy można się spodziewać. W końcu ekrany stanowią znaczną część zużycia energii w smartfonach, a oszczędność energii zależy od wielu czynników, w tym od jasności wyświetlacza i używanych przez niego kolorów.

Niemniej jednak, każda poprawa efektywności energetycznej jest mile widziana, szczególnie w przypadku urządzeń mobilnych, które są intensywnie używane przez cały dzień. Dlatego można oczekiwać, że nowe wyświetlacze OLED w iPhone 15 będą mniej energochłonne niż poprzednie modele.

Seria iPhone 15 otrzyma bardziej energooszczędne ekrany ciekawostki iphone 15 pro max, iphone 15 pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15, ekran w iPhone 15 Pro, ekran w iPhone 15  Nadchodząca seria iPhone 15 może być wyposażona w bardziej energooszczędne ekrany dzięki nowemu procesowi produkcji układów sterujących. iPhone15Pro 1

Ponadto, oczekuje się, że seria iPhone 15 otrzyma również inne ulepszenia. Dynamiczna wyspa, która dostępna jest w iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, ma pojawić się w modelach iPhone 15 i iPhone 15 Plus. W modelach iPhone 15 Pro, spodziewane są również cieńsze ramki wokół wyświetlacza, co pozwoli na większe wykorzystanie powierzchni ekranu.

Podsumowując, energooszczędne ekrany OLED jest tylko jedno z wielu potencjalnych ulepszeń, które wpłyną na ogólną efektywność energetyczną i wydajność urządzeń najnowszych smartfonów firmy Apple.

Premiera i rozpoczęcie sprzedaży iPhone serii 15

W sieci mówi się, że data premiery, czyli moment pojawienia się nowych smartfonów w sklepach ustalona jest na 22 września. Przedsprzedaż ruszy tydzień wcześniej – w piątek, 15 września. Prezentacje samych telefonów ma odbyć się we wtorek, 12 września, albo w środę, 13 września.

A co Wy o tym myślicie? Czy ktoś z Was pracuje w ogóle zakup nachodzących smartfonów? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach. Jesteśmy bardzo ciekawi!

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top