Krzysiek Borek17.07.2018
Sileo zastąpi Cydie

Obecnie czekam na iPada Air z iOS 11.2.2, żeby zrobić Jailbreak, ale z dnia na dzień pojawiają się nowe interesujące informacje od Coolstara i jego świty.

Okazuje się, że chłopaki pracują nad Sileo, które ma być alternatywą dla obecnie używanej Cydii.

Sileo pozwoli na pobieranie wtyczek lub aplikacji w ten sam sposób, co Cydia, więc każdy sobie z tym poradzi. Mało tego historia zakupionych wtyczek będzie przeniesiona do Sileo, co sprawi że nie będziemy musieli płacić dwa razy za te same wtyczki i aplikacje.

Wg Coolstara Cydia jest kompatybilna z iOS 11 tylko dzięki wielu obejściom, które na dłuższą metę mogą powodować problemy podczas użytkowania. Ponadto Saurik już nie zajmuje się rozwojem swojego dziecka, a dla zespołu Elektra oznacza to przejście na nową platformę.

Nowy sklep powstał z myślą o 64 – bitowych urządzeniach mobilnych Apple i tylko z nimi będzie w pełni kompatybilny. W praktyce oznacza to również działanie wyłącznie z iOS 11. Użytkownicy z iOS 10 będą musieli dalej trzymać się Cydii lub przesiąść się na Installer 5, który niedługo powinien zadebiutować.

To nie koniec ciekawostek, ponieważ chłopaki pracują również nad zastępstwem dla Safe Mode i Substitute, co z pewnością przyda się bardziej ryzykownym użytkownikom. Obie wtyczki przydadzą się podczas instalowania niekompatybilnych aplikacji i rozszerzeń.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek