Krzysiek Borek17.11.2017
Siri w iOS 11.2 rozpozna proste komendy głosowe bez połączenia z internetem

Wygląda na to, że Apple w iOS 11.2 poszerzy możliwości Siri. Asystentka głosowa będzie w stanie rozpoznać proste komendy głosowe bez połączenia z siecią internetową.

Odkrył to jeden z użytkowników korzystających z iOS 11.2 beta 3, dzięki jego odkryciu dowiedzieliśmy się, że Siri nie ma problemów z rozpoczęciem odtwarzania utworów. Może również wstrzymać odtwarzanie, ale to nie wszystkie, dostępne komendy głosowe.

W większości przypadków Siri do przetwarzania komend głosowych wymaga serwerów Apple, ale wygląda na to, że niedługo nie będą do tego wymagane. Przynajmniej w kwestii prostych komend głosowych, pod warunkiem, że nasze urządzenie mobilne działa pod kontrolą iOS 11.2.

Asystent Google od roku wspiera komendy głosowe bez połączenia internetowego. W przypadku Siri działa obecnie rozpoczęcie odtwarzania (play), wstrzymanie (stop), kolejna (next) i poprzednia (previous) piosenka. Komendy typu rozpocznij odtwarzanie utworów z nazwą autora nie działają bez połączenia sieciowego, więc wtedy jest ono wymagane.

Mam wrażenie, że Apple dodało komendy wcześniej, aby ułatwić korzystanie ze słuchawek AirPods. Dzięki komendom nie musimy wyciągać smartfona z kieszeni, aby rozpocząć lub zatrzymać odtwarzanie utworów. To samo dzieje się w przypadku wyboru następnego lub poprzedniego.

Jeżeli macie u siebie iOS 11.2 beta 3, możecie sprawdzić nowe funkcje Siri, choć są ograniczone.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek