Dawid Liwski11.12.2018
Skróty, których używam na co dzień #1

Pierwszy wpis z serii “Skróty, których używam na co dzień”. Co jakiś czas będę dzielił się z Wami różnymi skrótami, które dla mnie są niezbędne albo chociaż przydatne – być może i dla Was okażą się ułatwieniem i docenicie ogromny potencjał aplikacji Skróty.

Zaczniemy od bardzo prostego skrótu do zmiany wymiarów obrazu. Podstawowa czynność, a mimo to wykonanie jej w iOS nie jest takie oczywiste. Można korzystać z aplikacji zewnętrznych, ale w moim przypadku najwygodniejszy i najszybszy okazał się skrót, który możecie pobrać poniżej.

Skrót działa w następujący sposób:

  •  Obrazek pobiera z menu udostępniania (wybieramy obrazek w aplikacji Zdjęcia, stukamy na “Udostępnij”, następnie szukamy ikony “Skróty” w dolnym rzędzie ikon i w menu wyboru stukamy na “Zmień rozmiar obrazów”
  • W pierwszej kolejności wyświetla informację o obecnych wymiarach zdjęcia – możemy wtedy kontynuować lub anulować skrót
  • Kolejnym krokiem jest podanie wymiarów lub jednego z nich (przy podaniu samej szerokości lub samej wysokości, skrót dopasuje drugi wymiar w celu zachowania proporcji

  • Obraz po zmianie rozmiaru zostaje zapisany w rolce z aparatu

Opisywany przeze mnie skrót możecie pobrać klikając – tutaj. Kolejne skróty już wkrótce!

Shortcuts
Cena: Gratis
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

ima.mac.man
@dliwski