skype1

Skype nauczyło się mówić Twoim głosem w różnych językach [wideo]

Microsoft udoskonalił algorytmy sztucznej inteligencji w Skype. Komunikator nauczył się mówić Twoim głosem w różnych językach. Zobacz wideo.

Dla tych, którzy nie wiedzą: Skype jest aplikacją do komunikacji głosowej i wideo, która umożliwia rozmowy między osobami z różnych części świata. Z aplikacji można korzystać na komputerach stacjonarnych, laptopach, smartfonach i tabletach, a także na telewizorach z dostępem do internetu. Skype pozwala również na wysyłanie wiadomości tekstowych i umożliwia prowadzenie rozmów grupowych z kilkoma osobami jednocześnie. Komunikator jest dostępny za darmo, ale istnieją również płatne usługi dodatkowe, takie jak przekazywanie plików i połączenia z numerami stacjonarnymi. Właścicielem komunikatora głosowego jest oczywiście firma Microsoft.

Udoskonalona funkcja TruVoice umożliwia tłumaczenie w czasie rzeczywistym wypowiedzi użytkownika z jego języka ojczystego na język rozmówcy i odwrotnie, naśladując oryginalny głos osoby mówiącej. Dzięki temu wydaje się, że jakby to Twój rozmówca mówił do Ciebie w zrozumiałym dla Ciebie języku i odwrotnie.

Firma nagrała również wideo pokazujące działanie nowości. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę fajnie.

Obecnie obsługiwane jest tłumaczenie między językiem angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, chińskim i kilkoma innymi językami. Sztuczna inteligencja jest samoucząca się, potrzebuje chwili, aby nauczyć się naśladować głos użytkownika. Skype było już w stanie tłumaczyć mowę na różne języki bezpośrednio podczas komunikacji użytkowników, ale tłumaczenie było wyświetlane jako tekst, bez podkładu głosowego. Zaktualizowana wersja Skype’a z TruVoice została wydana jako beta i prawdopodobnie po kilku miesiącach testów zostanie wydana jako oficjalna wersja dla wszystkich użytkowników. Jeśli jednak nie chcesz czekać do oficjalnego wydania to możesz pobrać testową wersję komunikatora już teraz z tej strony.

Co sądzisz o tym rozwiązaniu? Jak Ci się ono podoba? Czy w ogóle ktoś z Was korzysta jeszcze z tej aplikacji? Czy tylko już FaceTime, Messegner, WhatsApp lub Signal? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach. jesteśmy bardzo ciekawi!

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top