Studio Display

Słaba jakość kamery w Studio Display to nie tylko problem z oprogramowaniem

Nowe oprogramowanie Studio Display, które udostępnione zostało deweloperem wczoraj wieczorem miało poprawić jakość zintegrowanej kamery internetowej, ale tego nie robi.

Jak zapewne pamiętasz, jednym z problemów związanych z wyświetlaczem Studio Display, na który zwracali uwagę użytkownicy, była słaba jakość zintegrowanej kamery internetowej w porównaniu z przednią kamerą w innych urządzeniach Apple. W większości przypadków obrazy są rozmazane i wyblakłe, dlatego firma Apple obiecała aktualizację naprawczą.

Ta aktualizacja została udostępniona w wersji beta wczoraj, ale wstępne testy sugerują, że nie ma większych zmian w jakości zdjęć wykonywanych przez 12-megapikselową kamerę internetową.

Słaba jakość kamery w Studio Display to nie tylko problem z oprogramowaniem ciekawostki studio displays, studio display wallpaper, studio display vesa, studio display review, studio display cena, studio display beta soft, studio display apple, Studio Display  Nowe oprogramowanie Studio Display, które udostępnione zostało deweloperem wczoraj wieczorem miało poprawić jakość zintegrowanej kamery internetowej, ale tego nie robi. webcam studio display
Słaba jakość kamery w Studio Display.

Jak zauważyło kilku programistów, którzy zaktualizowali Studio Display do najnowszej wersji beta, Apple wprowadziło pewne zmiany, dzięki którym przycinanie środkowej ramki jest mniej agresywne. Jednocześnie po aktualizacji na zdjęciach jest znacznie mniej szumów, a także nieco większy kontrast. Ogólnie jednak jakość jest nadal niższa niż w przypadku innych kamer internetowych, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę monitora.

W rzeczywistości aktualizacje oprogramowania nigdy nie będą w stanie w cudowny sposób poprawić jakości kamery internetowej Studio Display z bardzo konkretnego powodu: szerokokątnego obiektywu.

Jak już wspomniano, monitor Studio Display jest wyposażony w 12-megapikselową kamerę internetową, taką samą jak ta, którą można znaleźć w telefonie iPhone i innych urządzeniach firmy Apple. Dlaczego jednak kamera internetowa Studio Display tak bardzo różni się pod względem jakości obrazu?

Podczas gdy większość urządzeń Apple ma standardową szeroką kamerę przednią, Studio Display ma ultraszeroką soczewkę. Dzieje się tak, ponieważ funkcja Center Stage wykorzystuje uczenie maszynowe, aby zawsze wyśrodkować obraz na osobie podczas rozmowy wideo lub nagrywania wideo. Ponieważ ten aparat nie ma zoomu optycznego, Center Stage cyfrowo przycina obraz, aby wyśrodkować osoby w kadrze.

Tak więc podczas gdy iPhone może robić zdjęcia o rozdzielczości 12 megapikseli i nagrywać wideo, kamery Center Stage robią zdjęcia o rozdzielczości 12 megapikseli za pomocą ultraszerokokątnego obiektywu, a następnie cyfrowo je przycinają. Proces ten powoduje, że obrazy są mniej ostre.

Oznacza to, że – o ile nie pojawią się żadne poważne niespodzianki – żadna aktualizacja oprogramowania układowego nie będzie w stanie znacząco poprawić jakości kamery internetowej Studio Display. Jedyne dwa możliwe rozwiązania tego problemu to zastosowanie matrycy o wyższej rozdzielczości, tak aby wykadrowany obraz miał co najmniej 12 megapikseli, lub większej matrycy, która przechwyci więcej światła, co pomoże zredukować szumy na obrazie. Oczywiście, wszystko to może pojawić się dopiero w drugiej generacji monitora Studio Display.

Ile kosztuje monitor Studio Display Polsce?

Monitor w Polsce można kupić już od 7999 zł. Więcej na ten temat, a także wszystkie dostępne konfiguracje znajdziecie na oficjalnej stronie apple.com.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top