Smartfony Xiaomi zbierają dane użytkowników i wysyłają je na serwery w Rosji i Singapurze polecane, ciekawostki Xiaomi zbiera dane użytkownika, Xiaomi, prywatność, bezpieczeństwo  Gabriel Kirlig odkrył, że smartfony Xiaomi zbierają dane użytkownika, a także historię przeglądania stron, nawet w trybie incognito. Poinformował o tym Forbes. RedmiNote8

Smartfony Xiaomi zbierają dane użytkowników i wysyłają je na serwery w Rosji i Singapurze

Gabriel Kirlig odkrył, że smartfony Xiaomi zbierają dane użytkownika, a także historię przeglądania stron, nawet w trybie incognito. Poinformował o tym Forbes.

Kirlig korzystając z Redmi Note 8 zauważył, że urządzenie rejestruje prawie wszystkie jego działania i wysyła dane do serwerów zlokalizowanych w Rosji i Singapurze, chociaż domeny znajdują się w Pekinie.

Smartfony Xiaomi zbierają dane użytkowników i wysyłają je na serwery w Rosji i Singapurze polecane, ciekawostki Xiaomi zbiera dane użytkownika, Xiaomi, prywatność, bezpieczeństwo  Gabriel Kirlig odkrył, że smartfony Xiaomi zbierają dane użytkownika, a także historię przeglądania stron, nawet w trybie incognito. Poinformował o tym Forbes. redminote8

Według badacza bezpieczeństwa Xiaomi zbiera informacje o odwiedzanych witrynach, otwartych folderach, zmienionych ustawieniach, muzyce i aplikacjach.

Kirlig odkrył podobne luki w oprogramowaniu układowym dla Xiaomi Mi 10, Redmi K20 i Mi Mix 3. Inny badacz bezpieczeństwa, Andrew Tierney, odkrył podejrzane zachowanie Mi Browser Pro i Mint Browser w smartfonach Xiaomi.

Przedstawiciele Xiaomi odpowiedzieli na zarzuty, mówiąc, że ustalenia Forbesa są nieprawdziwe. Firma twierdzi, że przestrzega wszystkich lokalnych przepisów i regulacji dotyczących poufności danych użytkowników, a dane gromadzone podczas wizyt na stronie są anonimowe.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry