SmartSensor od OPPO chce zmienić sposób stabilizacji obrazu w smartfonach ciekawostki Wideo, stabilizacja obrazu, SmartSensor, Oppo  Odkąd zajmuje się testami urządzeń mobilnych, zazwyczaj zależy mi, żeby sprzęt, który testuje miał optyczną stabilizację obrazu, w końcu pomaga ona w wykonywaniu zdjęć. oppo

SmartSensor od OPPO chce zmienić sposób stabilizacji obrazu w smartfonach

Odkąd zajmuje się testami urządzeń mobilnych, zazwyczaj zależy mi, żeby sprzęt, który testuje miał optyczną stabilizację obrazu, w końcu pomaga ona w wykonywaniu zdjęć.

OPPO oprócz Super VOOC miało jeszcze jednego asa w rękawie, był nim pierwszy na świecie czujnik do stabilizacji obrazu. Nowość zaprezentowana w Barcelonie na pewno trafi do ich najnowszych urządzeń mobilnych.

SmartSensor od OPPO chce zmienić sposób stabilizacji obrazu w smartfonach ciekawostki Wideo, stabilizacja obrazu, SmartSensor, Oppo  Odkąd zajmuje się testami urządzeń mobilnych, zazwyczaj zależy mi, żeby sprzęt, który testuje miał optyczną stabilizację obrazu, w końcu pomaga ona w wykonywaniu zdjęć. Oppo SmartSensor Image Stabilization 16x9 1080p 840x472

Poza tym przedstawiciele powiedzieli również, że to najmniejszy na świecie czujnik.

The OPPO SmartSensor image stabilizer senses and calculates vibrations on the pitch axis, yaw axis and roll axis, making split-second compensations through the use of a comb-shaped, voltage-driven MEMS (microelectromechanical system). Within milliseconds, three-axis anti-shake compensation can be achieved.

Dodatkowo będzie on bardziej energooszczędny od obecnego rozwiązania, a ponadto korekcja odbywa się na osi walca, więc jakość zdjęć powinna być lepsza. Nie zapomniano również o prezentacji nowości, do niej wybrano LG G4, którego umieszczono na ruchomej platformie. Rezultaty są zadowalające i wygląda na to, że Chińczycy trafili w dziesiątkę. Z drugiej strony należy pamiętać, że to kontrolowana prezentacja podczas konferencji.

Zastanawiam się tylko dlaczego takie tuzy rynku mobilnego, jak Samsung, LG, czy Sony nie rozwijają technologii, które poprawią jakość wykonywanych zdjęć. Producent z Chin rozpoczął innowacje w tej kwestii, co powinno poprawić jakość zdjęć. Stabilizator to jedna z wielu części, ale dla wielu jest najważniejszy. Mam nadzieję, że czujnik nie będzie dostępny tylko dla sztandarowych modeli, ale również dla tańszych, wtedy OPPO pokazałoby się z bardzo dobrej strony.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry