Krzysiek Borek27.05.2018
SMARTWOODS Solid Armor – test i recenzja

Moja pierwsza i ostatnia styczność z etui firmy Smartwoods miała miejsce przy okazji testu modelu Active dla iPhone’a 5S.

Jednak ostatnio pojawiła się szansa testu etui z serii Solid Armor i podjąłem się tego wyzwania.

Zawartość opakowania

W każdym opakowaniu było tylko etui i nic ponadto. To akurat standard i niczego więcej się nie spodziewałem.

Jakość wykonania i użytkowanie

Etui w przypadku modelu dla iPhone’a 7 i 6 Plus jest bardzo grube, co teoretycznie powinno pomóc podczas upadku. W szczególności, że każdy z rogów jest jeszcze grubszy. Z prawej strony mamy dostęp do przycisku zasilania, a z lewej do regulacji głośności. W obydwu przypadkach nie miałem problemu z poprawnym naciskaniem klawiszy.

Wcięcie na port Lightning i gniazdo słuchawkowe również nie sprawiają problemów (no prawie). Wszystko z powodu wycięcia na gniazdo słuchawkowe w etui dla iPhone’a 7, a on go przecież nie ma. Do każdego z iPhone’ów podłączałem różne kable Lightning, adapter na słuchawki i same słuchawki. Za każdym razem nie było problemów z działaniem każdego z elementów, więc przynajmniej to stoi na wysokim poziomie.

Wycięcie na aparat główny w przypadku iPhone’a 7 jest świetnie dopasowane. Niestety gorzej wypada pod tym względem egzemplarz etui dla iPhone’a 6 Plus. Wcięcie jest zdecydowanie za duże (przynajmniej dla mnie), ale nie ma tragedii. Niestety przez taką sytuację wygląda to mniej estetycznie w porównaniu z iPhone’em 7.

Etui Solid Armor w obydwu przypadkach znacząco poprawia chwyt urządzeń, choć bez etui też nie mam problemów z używaniem obydwu iPhone’ów. Spodobało mi się to, że maskownice na przyciski mają inne faktury i łatwiej je rozpoznać. Wcięcie na przycisk wyciszenia to kolejny słaby element, bo jest zdecydowanie za głębokie. Przez to ciężej włączyć lub wyłączyć wyciszenie, co często mnie denerwowało.

Producentowi nie można odmówić wysokiej jakości wykonania etui, oba są świetnie wykonane, choć na tym od iPhone’a 6 Plus w jednym miejscu widać przetarcie, które jest od samego początku. Na pewno nie powstało podczas testów, bo iPhone 6 Plus w tym okresie w ogóle mi nie upadł.

Podsumowanie

Widać, że Smartwoods nieco obniżyło loty w kwestii odpowiedniego wykonania etui. Być może czepiam się na siłę mało znaczących błędów, ale dla mnie są ogromne. W szczególności głębokie wcięcie na gniazdo słuchawkowe, które nie występuje w iPhonie 7. Kolejnymi mankamentami są przetarcia na etui dla iPhone’a 6 Plus i bardzo utrudniony dostęp do przycisku wyciszenia.

Dla mnie wzorem do naśladowania dla producenta powinno być etui z serii Active dla iPhone’a 5S. Byłem z niego bardzo zadowolony i to pokazywało, że producent wywiązał się ze swojego zadania idealnie. Teraz zrobił jedynie poprawne etui i jest sporo do poprawy.

Etui możecie kupić tutaj. Ceny produktów z serii Solid Armor zaczynają się od 119 zł.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek