tiktok

Snapchat, Instagram i TikTok są coraz częściej wykorzystywane do sprzedaży narkotyków

Policja twierdzi, że widzi coraz więcej dowodów świadczących o tym, że takie aplikacje jak Snapchat, Instagram i TikTok są wykorzystywane do sprzedaży narkotyków.

Emoji jest używany jako kod dla różnych narkotyków, a aplikacje takie jak Venmo i Cash App są najczęściej używane do płacenia. Fentanyl jest silnym opioidowym środkiem przeciwbólowym, który jest coraz częściej stosowany jako lek i może być śmiertelny, jeśli jest stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami. Ostatnio doniesiono, że liczba zgonów z powodu mieszania fentanylu z innymi substancjami wzrasta. Po katastrofalnym wzroście w 2020 r. liczba zgonów z powodu przedawkowania narkotyków ponownie wzrosła do rekordowego poziomu 20 000 w 2021 r. The NY Times donosi, że aplikacje sieci społecznościowych są obecnie głównym sposobem, w jaki  młodzi ludzie kupują nielegalne narkotyki. Jak to działa?

Dealerzy tworzą profile z wystarczającą liczbą wskazówek, aby ludzie mogli je rozpoznać, a transakcje są dokonywane w prywatnych wiadomościach. Krótko po śmierci 20-letniego Kade Webb  policja znalazła w jego telefonie dokładnie to, czego się bali. Webb, snowboardzista i deskorolkarz kupił Percocet za pośrednictwem Snapchata.

Snapchat, Instagram i TikTok są coraz częściej wykorzystywane do sprzedaży narkotyków ciekawostki TikTok, spachat, narkotyki, Instagram, Fentanyl, co to jest Fentanyl  Policja twierdzi, że widzi coraz więcej dowodów świadczących o tym, że takie aplikacje jak Snapchat, Instagram i TikTok są wykorzystywane do sprzedaży narkotyków. emoji

Jak widzicie powyżej emotikony są jednym z kluczowych sygnałów sygnalizujących dostępność narkotyków. Tworzone są posty, a gdy ludzie odpowiedzą, szybko są usuwane. Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top