Krzysiek Borek26.06.2016
“Soft Charging” od Sony pozwoli na dłuższe zachowanie pojemności baterii

Od czasu do czasu narzekam na żywotność baterii wielu testowanych przeze mnie smartfonów i tabletów. Nawet wysoka pojemność baterii nie przekłada się na długie użytkowanie, co mnie po prostu denerwuje.

Rozumiem chęć wyprodukowania najlepszego i najwydajniejszego telefonu/tabletu, ale razem z tym w parze powinna iść długa praca na jednym ładowaniu.

Wygląda na to, że dogorywające pomału Sony zamierza zmierzyć się z problemem. Wszystko za sprawą wprowadzenia „Soft Charging” do wersji rozwojowej Androida Marshmallow dla Xperii Z2, Z3 i Z3 Compact.

bateria

Po włączeniu „optymalizacji ładowania” urządzenie mobilne będzie się ładowało dłużej niż wcześniej. Podobno ma to przedłużyć czas pracy baterii, ale na pierwsze efekty trzeba poczekać do szerszej dostępności tej funkcji.

Dla mnie nie ma to sensu, bo przyzwyczaiłem się do szybkiego ładowania baterii, a w tym przypadku czas ładowania się wydłuży, ale bateria zachowa swoją nominalną pojemność przez dłuższy czas. Dzięki temu w przyszłości nie będziemy musieli się martwić zmniejszoną pojemnością ogniwa, które z dnia na dzień zaczyna się zmniejszać.

Z drugiej strony cieszę się, że Sony postanowiło spróbować poprawić kwestię baterii w urządzeniach mobilnych, ale konsumenci wymieniają sprzęt co rok lub dwa lata, więc w ciągu tego okresu nie ma szans, żeby bateria straciła całą pojemność. Większość denerwuje fakt, że sprzęt ma problemy z działaniem przez cały dzień, a nie przez rok…

Być może się mylę, ale nie jestem obecnie w stanie sprawdzić działania tej funkcji, ponieważ nie mam jednego z kompatybilnych z wersją testową Androida Marshmallow urządzeń mobilnych Sony.

Źródło: androidauthority.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek