Sony może zakończyć sprzedaż smartfonów, jeżeli nie zarobią na nich w 2016 roku ciekawostki Sony  Według nowego raportu, dyrektor wykonawczy Sony, Kazuo Hirai daje linii smartfonów Xperia rok, aby udowodniły, że warto je produkować i sprzedawać. Oddział mobilny nie podał nawet informacji i danych, związanych ze sprzedażą. Pan Hirai dał do zrozumienia, że ?istnieją alternatywne sposoby?, w które wlicza nawet zaprzestanie produkcji i sprzedaży urządzeń mobilnych. sony2

Sony może zakończyć sprzedaż smartfonów, jeżeli nie zarobią na nich w 2016 roku

Według nowego raportu, dyrektor wykonawczy Sony, Kazuo Hirai daje linii smartfonów Xperia rok, aby udowodniły, że warto je produkować i sprzedawać. Oddział mobilny nie podał nawet informacji i danych, związanych ze sprzedażą. Pan Hirai dał do zrozumienia, że ?istnieją alternatywne sposoby?, w które wlicza nawet zaprzestanie produkcji i sprzedaży urządzeń mobilnych.

Początkowo zakładano, że Sony w tym roku wyda 310 mln $, choć kwota urosła do 480. Częścią problemu jest nikłe zainteresowanie ich sprzętem mobilnym na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie ich udział wynosi zaledwie 1%, a w Japonii 17,5%. Najwięcej problemów sprawia Sony zarabianie pieniędzy ze sprzedaży modeli usytuowanych pośrodku, ponieważ Chińscy producenci oferują lepsze lub podobne urządzenia za bezcen.

Nowo wprowadzona linia Z5 cieszy się zainteresowaniem, a w szczególności model Premium. Wcale się nie dziwię, to w końcu pierwszy smartfon z wyświetlaczem 4K na rynku mobilnym (choć rozdzielczość wykorzystywana jest jedynie dla plików multimedialnych, choć w większości przypadków działa w Full HD). Osobiście zaczynam mieć wątpliwości,czy Sony sobie poradzi na terenie Stanów Zjednoczonych, przydałby im się dobry partner w postaci liczącego się na rynku operatora sieci komórkowych.

Jeżeli producent z Kraju Kwitnącej Wiśni o to nie zawalczy, już niedługo Xperia przejdzie do historii.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top