PlayStation 5

Sony niebawem wyłączy integrację z X/Twitter na PlayStation 5 i PlayStation 4

Sony poinformowało swoich użytkowników, iż zbliża się termin wyłączenia obsługi integracji z portalem społecznościowym X na konsolach PlayStation 5 oraz PlayStation 4.

Z dniem 13 listopada 2023 roku, czyli już za niespełna tydzień funkcje związane z tą integracją przestaną być dostępne dla graczy korzystających z tych systemów.

Do chwili obecnej, użytkownicy konsol od Sony mogli korzystać z różnorodnych opcji, które oferowała integracja z X. Wśród nich znajdowała się możliwość przeglądania treści umieszczanych na X bezpośrednio z poziomu konsoli PS5 lub PS4, jak również opcja publikowania w serwisie różnego rodzaju materiałów, takich jak nagrania z gier czy informacje o osiągnięciach i wydarzeniach związanych z grami. Możliwe było również połączenie konta X z profilami użytkowników na konsolach, co ułatwiało dzielenie się swoimi doświadczeniami z rozgrywki.

Sony niebawem wyłączy integrację z X/Twitter na PlayStation 5 i PlayStation 4 ciekawostki Zmiany w polityce, Team X, Społeczność PlayStation, Społeczność graczy, Sony PlayStation, rozgrywka, Microsoft Xbox, Lojalność graczy, Konsola PlayStation, Komunikacja online, Integracja X, Gry wideo, Ekosystem PlayStation, Dzielenie się treściami, API płatne  Sony poinformowało swoich użytkowników, iż zbliża się termin wyłączenia obsługi integracji z portalem społecznościowym X na konsolach PlayStation 5 oraz PlayStation 4. PS5

Pomimo że Sony nie podało jednoznacznych przyczyn decyzji o zaprzestaniu integracji, można domniemywać, że ma to związek z niedawnymi zmianami w polityce serwisu X. Wcześniej, na początku 2023 roku, Team X zdecydował się na wyłączenie dostępu do swojego bezpłatnego API, co w praktyce oznaczało, iż deweloperzy oraz przedsiębiorstwa pragnące łączyć się z usługami X muszą teraz za to płacić. Ta zmiana mogła wpłynąć na decyzję firmy Sony, podobnie jak miało to miejsce w przypadku firmy Microsoft, która usunęła możliwość bezpośredniego publikowania klipów z Xboxa na X już w kwietniu.

Decyzja Sony może wywołać różne reakcje wśród społeczności graczy. Z jednej strony, niektórzy mogą widzieć to jako utratę szybkiej i wygodnej metody komunikacji oraz sposobu na eksponowanie swoich osiągnięć w grach. Z drugiej, może to być również sygnał dla rynku, że duże korporacje coraz bardziej zważają na koszty związane z integracjami zewnętrznymi i mogą być bardziej selektywne w wyborze platform, z którymi chcą współpracować.

Niezależnie od przyczyn, jasne jest, że zmiana ta zmusi graczy do szukania alternatywnych metod dzielenia się swoimi doświadczeniami. Może to oznaczać przeniesienie części dyskusji i aktywności związanych z PlayStation na inne platformy społecznościowe lub bardziej tradycyjne metody dzielenia się treścią, takie jak fory dyskusyjne czy bezpośrednia wymiana wiadomości.

Warto również zwrócić uwagę na dalsze konsekwencje tej decyzji dla ekosystemu PlayStation. Funkcje społecznościowe odgrywają znaczącą rolę w budowaniu zaangażowania i lojalności wśród graczy, a zmiany te mogą wpłynąć na sposób, w jaki społeczność wokół konsol PlayStation będzie się komunikować i współdziałać.

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 124

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top