Krzysiek Borek12.03.2018
Sony wydało prawie idealny adapter USB-C dla ładowania i słuchania muzyki

Nie spodziewałem się, że Sony zdecyduje się na porzucenie standardowego gniazda słuchawkowego i zdecyduje się na pozostawienie tylko jednego portu w swoich flagowych urządzeniach mobilnych.

Właśnie to spotkało Xperię XZ2 i XZ2 Compact, ale Japończycy częściowo pokazali, jak powinno przygotować adapter. Nawet Apple powinno się od nich uczyć.

Adapter nie znajdzie się w zestawie sprzedażowym i użytkownicy obydwu wariantów Xperii XZ2 będą musieli kupić go osobno. Jego cena wynosi 20 euro i adapter wspiera pilot multimedialny stosowany w prawie wszystkich słuchawkach przewodowych.

Po zakupie kabla – http://www.mobil-baden.de/detail/index/sArticle/152556 użytkownik będzie mógł jednocześnie ładować baterię urządzenia i słuchać swoich ulubionych utworów. Jedynym problemem może okazać się brak wsparcia dla szybkiego ładowania pod postacią Quick Charge lub USB Power Delivery. Od czasu do czasu adapter może przestać ładować baterię waszego urządzenia i jest kompatybilny wyłącznie z produktami Sony.

Myślałem, że Sony stworzy idealny adapter USB C zdolny naładować baterię i używać słuchawek. Wygląda jednak na to, że akcesorium nie jest do końca przemyślane i ma więcej wad niż zalet. Szkoda, bo liczyłem, że ktoś w końcu w 100% pokaże konkurencji, jak powinno przygotować się takie akcesorium.

Źródło: androidpolice.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek