Sony Xperia Z3 okiem kobiety recenzje, polecane zalety, Xperia Z3, wady, Specyfikacja, Sony Xperia Z3 okiem kobiety, Sony Xperia Z3, Sony, Recenzja, polska recenzja  Sony ma dość ciekawą, żeby nie powiedzieć nietypową, strategię wprowadzania na rynek swojego flagowego telefonu. Z jednej strony między premierą Z2 i Z3 minęło jedynie 6 miesięcy, z drugiej strony Sony nie zaprezentowało na tegorocznych targach MWC Xperii Z4 zostawiając na 2015 rok Xperię Z3 jako swojego flagowca. Z3 1300x700

Sony Xperia Z3 okiem kobiety

Sony ma dość ciekawą, żeby nie powiedzieć nietypową, strategię wprowadzania na rynek swojego flagowego telefonu. Z jednej strony między premierą Z2 i Z3 minęło jedynie 6 miesięcy, z drugiej strony Sony nie zaprezentowało na tegorocznych targach MWC Xperii Z4 zostawiając na 2015 rok Xperię Z3 jako swojego flagowca.

Czy warto zatem kupować Z3 w sytuacji kiedy Samsung oficjalnie zaprezentował Galaxy S6, HTC One M9 a LG G4 już czeka za rogiem na swoją premierę?

Wygląd

Sony Xperia Z3 okiem kobiety recenzje, polecane zalety, Xperia Z3, wady, Specyfikacja, Sony Xperia Z3 okiem kobiety, Sony Xperia Z3, Sony, Recenzja, polska recenzja  Sony ma dość ciekawą, żeby nie powiedzieć nietypową, strategię wprowadzania na rynek swojego flagowego telefonu. Z jednej strony między premierą Z2 i Z3 minęło jedynie 6 miesięcy, z drugiej strony Sony nie zaprezentowało na tegorocznych targach MWC Xperii Z4 zostawiając na 2015 rok Xperię Z3 jako swojego flagowca. Z31

Obudowa Xperii Z3 to połączenie aluminium, plastiku i szkła. Aluminiową ramkę znaną z Xperii Z2 wzbogacono o plastikowe wstawki umieszczone na rogach urządzenia. Nadają mu one obły kształt, dzięki czemu telefon pewnie leży w ręku, ale ich kolor różniący się od aluminiowych elementów powoduje, że cała ramka prezentuje się gorzej od modelu Z2. Przyznam że dla mnie plastikowe elementy wyglądają mało atrakcyjnie zwłaszcza, że są one bardzo widocznie odgraniczone od części wykonanych z aluminium. W dodatku mają nieco inny odcień niż aluminiowe elementy co jest szczególnie widoczne w białej Z3, bowiem w czarnym egzemplarzu aluminium jest anodyzowane zgodnie z kolorystyką modelu. Wszystkie fizyczne przyciski ulokowane są po prawej stronie urządzenia. Znajdziemy tu przycisk sleep/power, przycisk głośności oraz przycisk apartu.

Po tej stronie umieszczono również dużą zaślepkę, pod którą kryje się slot na kartę nano sim oraz micro SD. Sposób montowania karty sim w telefonach z serii Z to dla mnie nieprozumienie.

Sony Xperia Z3 okiem kobiety recenzje, polecane zalety, Xperia Z3, wady, Specyfikacja, Sony Xperia Z3 okiem kobiety, Sony Xperia Z3, Sony, Recenzja, polska recenzja  Sony ma dość ciekawą, żeby nie powiedzieć nietypową, strategię wprowadzania na rynek swojego flagowego telefonu. Z jednej strony między premierą Z2 i Z3 minęło jedynie 6 miesięcy, z drugiej strony Sony nie zaprezentowało na tegorocznych targach MWC Xperii Z4 zostawiając na 2015 rok Xperię Z3 jako swojego flagowca. Z36

Cienka plastikowa tacka jest tak tandetnie wykonana, ze ma się wrażenie iż odrobinę większa siła spowoduje jej pęknięcie, a sposób jej wydłubywania jest stworzony wybitnie dla osób o dłuższych paznokciach. W przeciwnym wypadku czekają Was niemałe męczarnie, aby w ogóle tą tackę wydłubać. Panie o długich paznokciach będą wniebowzięte, aczkolwiek przy odrobinie pecha można sobie ów paznokieć złamać. Świetnie powyższe zmagania z instalacją kary sim obrazują filmy dostępne w tym zakresie na Youtube gdzie panowie, na ogół nie zapuszczający paznokci, dopiero za 3 próbą skutecznie wyjmują tackę aby położyć na nią kartę sim.

Na lewej krawędzi mamy kolejną zaślepkę osłaniającą złączę micro USB odpowiadające za ładowanie telefonu. Nieco niżej umieszczona jest charakterystyczna dla telefonów Sony złącze do ładowania kablem magnetycznym lub poprzez stację dokująca. Owo złącze jest kolejnym elementem, które w mojej opinii nie nadaje Z3 uroku. Pierwsze wrażenie osób, które zobaczyły to złącze, zwykle sprowadzało się do pytania czy w tym miejscu coś się ułamało, albo pytaniem do czego to jest i dlaczego tak wystaje.

W górnej części urządzenia znajdziemy wejście słuchawkowe oraz jeden z dwóch mikrofonów. Zaślepki w modelu Z3 sprawiają solidniejsze wrażenie niż u poprzedniczki, nie mniej jednak, uważam że po kilkudziesięciu razach ładowania za pośrednictwem złącza micro USB wodoszczelność Z3 może stać się mitem.

Sony Xperia Z3 okiem kobiety recenzje, polecane zalety, Xperia Z3, wady, Specyfikacja, Sony Xperia Z3 okiem kobiety, Sony Xperia Z3, Sony, Recenzja, polska recenzja  Sony ma dość ciekawą, żeby nie powiedzieć nietypową, strategię wprowadzania na rynek swojego flagowego telefonu. Z jednej strony między premierą Z2 i Z3 minęło jedynie 6 miesięcy, z drugiej strony Sony nie zaprezentowało na tegorocznych targach MWC Xperii Z4 zostawiając na 2015 rok Xperię Z3 jako swojego flagowca. Z33

Na tylnym panelu urządzenia zajdziemy logo producenta, symbol NFC oraz obiektyw głównego aparatu z niewielką diodą doświetlającą umieszczoną poniżej. Front to przede wszystkim 5,2 calowy wyświetlacz oraz dwa głośniki umieszczone odpowiednio nad i pod ekranem Z3. Diodę powiadomień znajdziemy w lewym górnym rogu, lecz nie rzuci się ona w oczy bowiem ukryta jest pod szybką i staje się widoczna dopiero kiedy otrzymamy jakieś powiadomienie. Dodatkowo na przednim panelu znajdziemy obiektyw przedniego aparatu oraz czujnik zbliżeniowy i oświetlenia.

Boczne ramki ekranu są bardzo wąskie, czego niestety nie można powiedzieć o ramkach górnej i dolnej, które z kolei są bardzo szerokie. Daleko tu do takich proporcji jakie w zakresie wyświetlacza i ramek dookoła niego wprowadziło LG w modelu G3. Telefon jak już wskazałam dobrze leży nawet w małej dłoni, nic nie trzeszczy, ale o samodzielnej wymienia baterii możemy zapomnieć.

Xperia Z3 jest odporna na kurz, norma (IP65 i IP68) oraz wodoszczelna tak długo jak zaślepki chroniące złącza będą spełniać swoją rolę.

Ekran

Sony Xperia Z3 okiem kobiety recenzje, polecane zalety, Xperia Z3, wady, Specyfikacja, Sony Xperia Z3 okiem kobiety, Sony Xperia Z3, Sony, Recenzja, polska recenzja  Sony ma dość ciekawą, żeby nie powiedzieć nietypową, strategię wprowadzania na rynek swojego flagowego telefonu. Z jednej strony między premierą Z2 i Z3 minęło jedynie 6 miesięcy, z drugiej strony Sony nie zaprezentowało na tegorocznych targach MWC Xperii Z4 zostawiając na 2015 rok Xperię Z3 jako swojego flagowca. Z32

W Sony Xperia Z3 znajdziemy ekran o przekątnej 5,2 cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości full hd. Matryca IPS oferuje bardzo dobre kąty widzenia, świetną ostrość i dobre odwzorowanie kolorów. Niestety obszar roboczy ekranu to niecałe 5 cali z uwagi dotykowe przyciski umieszczone na czarny pasku na dole wyświetlacza oraz pasek powiadomień znajdujący się z kolei na górze. Tym samym w urządzeniu o wymiarach 146 x 72 x 7,3 mm uzyskujemy obszar roboczy znacznie mniejszy od tego, który otrzymujemy w urządzeniach konkurencji. Zaletą jest możliwość obsługi ekranu w rękawiczkach, pamiętać trzeba jednak o włączeniu tej opcji w ustawieniach. Opcja ta działa aż za dobrze bowiem wyświetlacz staje się na tyle czuły, że telefon potrafi się samoczynnie odblokować w torebce czy też kieszeni spodni. Bardzo dobre parametry ekranu dyskwalifikuje niestety w mojej ocenie bardzo mały w stosunku do wymiarów telefonu obszar roboczy jaki otrzymuje użytkownik.

Wydajność

Sony Xperia Z3 okiem kobiety recenzje, polecane zalety, Xperia Z3, wady, Specyfikacja, Sony Xperia Z3 okiem kobiety, Sony Xperia Z3, Sony, Recenzja, polska recenzja  Sony ma dość ciekawą, żeby nie powiedzieć nietypową, strategię wprowadzania na rynek swojego flagowego telefonu. Z jednej strony między premierą Z2 i Z3 minęło jedynie 6 miesięcy, z drugiej strony Sony nie zaprezentowało na tegorocznych targach MWC Xperii Z4 zostawiając na 2015 rok Xperię Z3 jako swojego flagowca. Z35

Xperii Z3 mocy dostarcza czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości 2,5 GHz. Testowany przeze mnie model działa na Androidzie 4.4. Niestety pomimo zapewnień Sony o rozpoczęciu procesu aktualizacji telefonów z serii Z do najnowszej wersji Androida mój egzemplarz nadal informuje, że najświeższa wersja oprogramowania została już zainstalowana. Podzespoły Z3 zapewniają szybko pracę urządzenia. Zarówno podczas grania jak podczas oglądania filmów full hd telefon działał sprawnie, nie miał momentów przestoju. Niestety wadą jest mocno wyczuwalne grzanie się urządzenia, szczególnie odczuwalne kiedy korzystamy z aplikacji aparat i obrabiamy nasze zdjęcia. Nie dość, że tylna klapka staje się nieprzyjemnie gorąca to naszym oczom ukazuje się komunikat o podwyższonej temperaturze urządzenia i możliwości samoczynnego wyłączenia się aplikacji jeśli temperatura będzie nadal wzrastała. Nie zdarzyło mi się to w żadnym z testowanych flagowców konkurencji. Stabilność działania systemu operacyjnego też pozostawia sporo do życzenia. Kilka razy dziennie otrzymywałam komunikat o zatrzymaniu jednego z procesów google i konieczności jego ponownego uruchomienia. Komunikat znikał dopiero po restarcie urządzenia. Od czasu do czasu startu odmawiała oficjalna aplikacja Twittera oraz Facebook.

Bateria o pojemności 3100 mAh ma zgodnie z zapewnieniami producenta zapewnić do 16 godzin rozmów i do 10h odtwarzania wideo. W praktyce przy włączonym LTE i lekkim użyciu telefon wytrzymywał do 3 dni roboczych na jednym ładowaniu. Intensywne użycie to z kolei wspomniane grzanie się telefonu i jedyne 6h pracy bez ładowania. Zwykle jednak baterii spokojnie starczało mi na jeden dzień roboczy.

Aparat

Sony Xperia Z3 okiem kobiety recenzje, polecane zalety, Xperia Z3, wady, Specyfikacja, Sony Xperia Z3 okiem kobiety, Sony Xperia Z3, Sony, Recenzja, polska recenzja  Sony ma dość ciekawą, żeby nie powiedzieć nietypową, strategię wprowadzania na rynek swojego flagowego telefonu. Z jednej strony między premierą Z2 i Z3 minęło jedynie 6 miesięcy, z drugiej strony Sony nie zaprezentowało na tegorocznych targach MWC Xperii Z4 zostawiając na 2015 rok Xperię Z3 jako swojego flagowca. Z321

Główny aparat w Z3 to tak jak u poprzedniczki 20,7 – megapikselowy przetwornik z automatyczną ostrością. I z tą automatyką niestety nadal jest problem, pomimo zarzekania się Sony, że model Z3 jest wolny od wad jakie w tym zakresie stwierdzono w modelu Z2. Lepsza automatyka, czyli jeden z dostępnych trybów pracy aparatu, nierzadko się gubi kompletnie prześwietlając albo niedoświetlając część sceny. Zdjęcia po zmroku lub przy słabszych warunkach oświetlenia albo wyjdą świetnie bo aparat odpowiednio dostosuje wszystkie ustawienia, albo wyjdą wręcz fatalnie, bo akurat automatyka nam się pogubi, istna loteria. Jeżeli chcemy wykrzesać pełen potencjał aparatu w Z3 to trzeba przejść na tryb manualny. Kilka minut poświęcone na wprowadzenie odpowiednich ustawień i wychodzą zdjęcia, które po prostu zachwycają niezależnie od warunków otoczenia i oświetlenia. Mamy oczywiście, jak to u Sony, szeroki wachlarz wszelakiego rodzaju dodatkowych trybów aparatu i kamery, które oferują nam bardzo bogatą gamę dodatków i ulepszeń. Rozdzielczość przedniego aparatu to 2.2 Mpix, co jest wystarczające dla osiągnięcia zadawalającej jakości zdjęć robionych ?z ręki?.

Podsumowanie

Sony Xperia Z3 to telefon, który niczym szczególnym nie wyróżnia się na tle konkurencji. Jedyną jego przewagą jest tryb zdalnego uruchamiania gier z Playstation 4, co dla posiadaczy tej konsoli może być wystarczającym powodem aby Xperię Z3 zakupić.

Jeśli macie ochotę na męski punkt widzenia, zapraszam do lektury wpisu Krzyśka – wpis znajdziecie tutaj.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top