Krzysiek Borek10.04.2018
Spore zmiany w apkach firm trzecich odpowiedzialnych za obsługę Twittera

Podejrzewam, że wielu naszych czytelników korzysta z klientów third party odpowiedzialnych za obsługę Twittera.

Sam używam Tweetbota i najnowsze zmiany w API, które chce wprowadzić Twitter nie będą na rękę użytkownikom i twórcom tych aplikacji.

Właśnie dlatego autorzy Tweetbota, Twitteriffic, Talona i Tweetings postanowili o tym poinformować bazę swoich użytkowników. Być może sprawi to, że Twitter jednak nie zamknie najważniejszych funkcji, ale to pokaże czas.

Na 19 czerwca zaplanowano usunięcie API związanych z odświeżaniem linii czasu i wysyłaniem powiadomień, co w rezultacie przełoży się na ręczne odświeżanie i brak powiadomień o wspomnieniach, wiadomościach i wielu innych aktywnościach związanych z Twitterem.

If you use an app like Talon, Tweetbot, Tweetings, or Twitterrific, there is no way for its developer to fix these issues.

We are incredibly eager to update our apps. However, despite many requests for clarification and guidance, Twitter has not provided a way for us to recreate the lost functionality. We’ve been waiting for more than a year.

API odpowiedzialne za strumieniowanie zostanie zastąpione API związanym z aktywnością użytkownika, które w tej chwili przechodzi beta testy. Problem  tym, że autorzy klientów third party nie mają obecnie dostępu do nowego API, a gdyby mieli mogliby przywrócić powiadomienia. Kolejnym problemem jest cena za dostęp do nowości, które mają być wprowadzone, ponieważ właściciele Twittera nic o niej nie wspomnieli.

Automatic refresh of your timeline just won’t work: there is no web server on your mobile device or desktop computer that Twitter can contact with updates. Since updating your timeline with other methods is rate-limited by Twitter, you will see delays in real-time updates during sporting events and breaking news.

Na szczęście Twitter przesunie wprowadzenie API i nie stanie się to 19 czerwca. Nie zmienia to jednak faktu, że autorzy klientów third party będą mieli 3 miesiące na wprowadzenie nowej funkcji do swoich aplikacji.

Mam nadzieję, że autorzy Tweetbota szybko się z tym uporają, ponieważ nie chcę używać domyślnego klienta Twittera.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek