spotify

Spotify opuszcza Rosję

Spotify podjęło decyzję o zaprzestaniu działalności w Rosji. Najpopularniejsza usługa strumieniowego przesyłania muzyki nie będzie więc już dostępna na tym terytorium, podobnie jak wiele innych usług związanych ze światem cyfrowym i nie tylko.

Spotify postanowiło wycofać się i zawiesić swoje usługi w Rosji. Mimo początkowych zapewnień, że firma nie zrezygnuje z rosyjskiego rynku, ze względu na obowiązujące w Rosji prawo Spotify nie będzie mogło świadczyć swoich usług na terytorium Rosji.

Spotify opuszcza Rosję ciekawostki Spotify opuszcza Rosję  Spotify podjęło decyzję o zaprzestaniu działalności w Rosji. Najpopularniejsza usługa strumieniowego przesyłania muzyki nie będzie więc już dostępna na tym terytorium, podobnie jak wiele innych usług związanych ze światem cyfrowym i nie tylko. spotify

Firma postanowiła zachować neutralność wobec informacji o wojnie między Rosją a Ukrainą, ale musiała dostosować się do nowych decyzji podjętych przez władze lokalne.  Obecnie serwis Spotify nadal działa w Rosji, ale od początku kwietnia przestanie. Aby korzystać z platformy, użytkownicy będą musieli używać VPN.

Biorąc pod uwagę pewne ustawy wprowadzone przez rząd rosyjski, z pewnością pojawią się alternatywy dla platformy, prawdopodobnie również bezpłatne. Na przykład w Rosji piractwo zostało zalegalizowane, aby zapobiec blokowaniu dostępu do filmów, muzyki i seriali telewizyjnych przez takie serwisy jak Spotify.

W chwili obecnej prawie wszystkie serwisy streamingowe opuściły już kraj rządzony przez Putina. Woleli stracić klientów niż kontynuować działalność.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top