Spotify

Spotify rezygnuje z natywnej obsługi HomePod

Spotify to popularna platforma streamingowa, która umożliwia słuchanie muzyki i podcastów. Jak się okazuje firma zrezygnowała z natywnej obsługi HomePod.

Pomimo że Apple udostępniło interfejsy API pozwalające na sterowanie głośnikami HomePod i HomePod mini przez zewnętrzne serwisy streamingowe, Spotify wciąż nie wprowadziło natywnej obsługi tych głośników.

W 2020 roku Apple udostępniło głośniki HomePod i HomePod mini dla zewnętrznych serwisów streamingowych, co pozwala na ich sterowanie za pomocą Siri. Niestety, z powodu braku natywnej obsługi przez Spotify, użytkownicy nie mogą korzystać z tego rozwiązania.

Spotify rezygnuje z natywnej obsługi HomePod ciekawostki UE, streaming, Spotify, Siri, podcasty, obsługa, Muzyka, Mark Gurman, konkurencja, homepod mini, HomePod, Bloomberg, Apple, API, AirPlay 2  Spotify to popularna platforma streamingowa, która umożliwia słuchanie muzyki i podcastów. Jak się okazuje firma zrezygnowała z natywnej obsługi HomePod. HomePod

Mark Gurman z Bloomberg poruszył tę kwestię w swoim biuletynie, zwracając uwagę na to, że pomimo ponad 5800 głosów wzywających do natywnej obsługi HomePod na stronie społeczności Spotify, firma odmówiła jej wprowadzenia. Spotify argumentował, że nie było „znaczącej liczby” skarg na brak obsługi HomePod.

Warto jednak pamiętać, że Spotify oskarżyło Apple o zachowanie antykonkurencyjne w skardze złożonej w UE w 2019 roku. Wraz ze skargą Spotify uruchomiło stronę internetową „Time to Play Fair”, która wymienia domniemane przykłady nieuczciwych praktyk Apple, w tym uniemożliwienie Spotify natywnego wspierania HomePod. Jednak, mimo że Apple udostępnił niezbędne interfejsy API, Spotify wciąż nie wprowadził natywnej obsługi.

W międzyczasie, Spotify wielokrotnie obiecywało wprowadzenie obsługi AirPlay 2, co umożliwiłoby użytkownikom streamowanie muzyki na głośniki HomePod. AirPlay 2 został wprowadzony na rynek w 2018 roku z ulepszonymi funkcjami, takimi jak dźwięk w wielu pokojach i ulepszonym buforowaniem. Jednakże, mimo zapowiedzi, Spotify nadal nie wprowadził obsługi AirPlay 2.

W odpowiedzi na te kontrowersje, Spotify powiedział Gurmanowi, że „pozostaje zaangażowany we wspieranie AirPlay 2 w pewnym momencie w przyszłości” i „jest na dobrej drodze do tego, by ostatecznie to się stało”. Jednak firma nie była w stanie podać ostatecznych ram czasowych.

W rezultacie użytkownicy Spotify wciąż nie mogą korzystać z funkcji Siri na głośnikach HomePod, a także nie mają dostępu do AirPlay 2, co może wpłynąć na jakość ich doświadczenia słuchania muzyki. Mimo wielu obietnic ze strony Spotify, wydaje się, że wprowadzenie tych funkcji jest wciąż w odległej przyszłości.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top