Michał14.09.2018
Square Box 2 – przenośny głośnik bluetooth od Xiaomi

Xiaomi zawsze było znane z doskonałych produktów, które zapewniają jakość za rozsądna cenę.  Dziś mamy chcemy przedstawić Wam głośnik Square Box 2 z dużą pojemną baterią.

Urzadzenie trafiło do nas dzięki uprzejmości światbaterii.pl za co na wstępie bardzo gorąco dziękujemy.

Wygląd i zawartość pudełka

Wewnątrz pudełka oprócz samego  głośnika znajduje się również instrukcja obsługi.

Głośnik jak widzicie poniżej jest w kształcie prostokąta. Korpus to ładna dość duża matowa aluminiowa ramka.

Przód wykonany jest z białego tworzywa sztucznego. Na spodzie głośnika znajdują się dwie silikonowe podkładki, które uniemożliwiają zsunięcie się głośnika ze stołu, czy innego miejsca.

Na górze urządzenia znajdują się trzy przyciski. Dwa z nich służą do regulacji głośności, a trzeci do włączania lub wyłączania głośnika, a także do odtwarzania lub pauzowania utworu.

Z tylu dostępne są dwa porty. Jeden z nich to miniUSB, który służy oczywiście do ładowania głośnika, natomiast drugi to AUX IN. Całość wygląda naprawdę bardzo atrakcyjne.

Square Box 2 jest dość lekki dzięki czemu możemy go bez problemu zabrać ze sobą w dłuższa trasę. Co ciekawe głośnik posiada także wbudowany mikrofon. Wystarczy, że naciśniemy przycisk zasilania podczas połączenia przychodzącego i możemy się cieszyć rozmową. Wszystko z redukcją szumów z obsługą CVC.

Dźwiek i parowanie

Xiaomi Square Box 2 jest średniej wielkości głośnikiem, więc na pierwszy rzut oka pomyślicie, że gra jak każdy inny głośnik podobnych rozmiarów. Nic bardziej mylnego. Otóż Box 2 posiada wewnątrz dwa głośniki, które grają nadzwyczaj dobrze. Dźwięk wydobywający się z głośników jest naprawdę naturalny i czysty.

Wierzcie lub nie, ale głośnik gra naprawdę bardzo głośno, a przy tym towarzyszy mu całkiem spora ilość basu. Ja bylem bardzo miłe zaskoczony.

Jeśli chodzi o parowanie głośnika z telefonem to odbywa się to ekspresowo.

Po pierwszym uruchomieniu przytrzymujemy nieco dłużej przycisk zasilania i czekamy aż dioda zamieszczona z przodu głośnika zacznie migać raz na niebiesko raz na czerwono. Gdy to nastąpi wybieramy w smartfonie czy tablecie dostępny głośnik i czekamy aż urządzenia się sparują. Square Box 2 oczywiście działa zarówno z systemem iOS jak i Android.

Teraz coś na temat baterii. Xiaomi posiada wbudowaną baterię o pojemności 1200mAh. Całkiem sporo prawda? Według producenta taka pojemność pozwala na korzystanie z głośnika przy głośności do 40% przez 10 godzin. I tak jest. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja automatycznego wyłączenia się głośnika w momencie gdy ten stoi bezczynnie włączony i nikt z niego nie korzysta. Wyłączenie następuje po kilku minutach bezczynności. I to byłoby chyba na tyle.

Podsumowanie

Jeśli zatem szukacie niedrogiego, niedużego i lekkiego głośnika, który ładnie wygląda i gra naprawdę bardzo głośno, a przy tym kosztuje stosunkowo niewiele to z czystym sumieniem polecam Wam właśnie Xiaomi Square Box 2.

Na koniec warto dodać, że głośnik jak i wiele innych produktów dostępnych jest do końca tego tygodnia w specjalnej promocji. Wszystkiego dowiecie się udając się na stronę swiatbaterii.pl. Linki znajdziecie poniżej.

Więcej na temat produktu- tutaj, link do sklepu i promocji – tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz