Krzysiek Borek05.12.2017
Stabilna wersja tvOS 11.2 udostępniona

Urządzenia mobilne i naręczne to nie jedyne produkty, które uzyskały aktualizacje do nowszych wersji systemów operacyjnych.

Nie zapomniano również o przystawkach telewizyjnych, czego efektem jest wydanie stabilnej kompilacji tvOS 11.2.

Najnowsza wersja dodaje wsparcie dla HDR i wybór rozdzielczości podczas oglądania kupionych przez siebie filmów/seriali. Ponadto pojawiła się nowa zakładka z programami sportowymi.

Aktualizacja Apple TV 4gen lub 4K nie należy do najtrudniejszych, ponieważ wystarczy kolejno przejść do Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia. Później wybieramy wyszukaj uaktualnienia i czekamy aż pojawi się komunikat, który rozpocznie pobieranie i późniejszą instalację tvOS 11.2.

Zmiany:

  • Aplikacja TV: W Stanach Zjednoczonych pojawiła się zakładka Sport. Dzięki niej można oglądać mecze na żywo w zależności od wybranej drużyny. Ponadto będą się pojawiać powiadomienia o nadchodzących meczach.
  • Odtwarzanie wideo (dla modelu 4K): wreszcie można odtwarzać własne materiały w ich docelowej rozdzielczości z włączonym lub wyłączonym HDR.
  • Dostępność: ulepszono nawigację przez Voiceover, a także wprowadzanie tekstu podczas dyktowania.

Jak już wspominałem aktualizacja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników Apple TV 4gen lub 4K. Na starszych modelach nie jest dostępna.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek