Krzysiek Borek05.12.2017
Stabilna wersja watchOS 4.2 wydana

Minął niecały miesiąc od wydania większej aktualizacji watchOS, ale Apple nie zwalnia tempa. Dziś pojawiła się stabilna wersja 4.2 wprowadzająca Apple Pay Cash i wiele innych zmian.

Mniejsze zmiany zaszły w zbieraniu danych treningowych takich, jak odległość, prędkość, wysokość, liczba okrążeń i wiele innych. Nie zapomniano również o wsparciu dla zraszaczy i kranów sterowanych przez HomeKit.

Wyeliminowano również błąd z Siri podczas pytania asystentki o pogodę. Dodatkowo uporano się z błędem dotyczącym wyłączania budzika/minutnika i przewijania widoku w aplikacji odpowiedzialnej za mierzenie pulsu. W przypadku ostatniej zmiany, błąd nie dotyczy większości użytkowników, a jedynie małego promila.

Jednak najważniejszą nowością jest wprowadzenie wsparcia dla Apple Pay Cash, które niestety nie będzie działać w naszym kraju. Oprócz watchOS 4.2 pojawił się też iOS 11.2 i tvOS 11.2.

Aktualizacja zegarka jest dziecinnie prosta, pamiętajcie, żeby był naładowany (przynajmniej 50%) i leżał na ładowarce obok sparowanego z nim iPhone’a. Potem wystarczy wejść w dedykowaną aplikację i przejść do Ogólne → Aktualizacje.  Dopiero wtedy można rozpocząć pobieranie aktualizacji i jej późniejszą instalację.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek