klawisze

Sterowanie kursorem za pomocą klawiatury. Funkcja w macOS, o której mało kto wie

System macOS posiada ciekawą funkcję o której mało kto wie – możliwość sterowania kursorem za pomocą klawiatury. Jak działa? Jak uruchomić?

Niżej opisywany przez nas sposób może być szczególnie przydatny w przypadku zepsutej myszy lub do bardziej precyzyjnego ruchu wskaźnika podczas pracy z aplikacjami wideo lub graficznymi.

Jak włączyć sterowanie kursorem za pomocą klawiatury na Mac

Sterowanie kursorem za pomocą klawiatury. Funkcja w macOS, o której mało kto wie poradniki, ciekawostki sterowanie kursorem za pomocą klawiatury, macos, MacBook  System macOS posiada ciekawą funkcję o której mało kto wie - możliwość sterowania kursorem za pomocą klawiatury. Jak działa? Jak uruchomić? klaw1

Opcja znajduje się w ustawieniach macOS, ale wcześniej należy aktywować możliwość włączenia jej za pomocą skrótu, aby w odpowiednim momencie przełączyć się na alternatywną metodę sterowania.

Aby to zrobić wykonaj następujące czynności:

  • Przejdź do Preferencji systemowych – Dostępność – Zarządzanie wskaźnikami.
  • Aktywuj opcję Klawisze myszy.

Sterowanie kursorem za pomocą klawiatury. Funkcja w macOS, o której mało kto wie poradniki, ciekawostki sterowanie kursorem za pomocą klawiatury, macos, MacBook  System macOS posiada ciekawą funkcję o której mało kto wie - możliwość sterowania kursorem za pomocą klawiatury. Jak działa? Jak uruchomić? tryb1

  • Naciśnij wskaźnik „i” obok przełącznika dwustabilnego i włącz/wyłącz tryb, naciskając pięć razy klawisz Option (Alt) .

Po aktywacji tryb myszy lub gładzika można włączyć lub wyłączyć nowy tryb sterowania kursorem za pomocą klawisza ALT.

Jak sterować kursorem Maca za pomocą klawiatury

Sterowanie kursorem za pomocą klawiatury. Funkcja w macOS, o której mało kto wie poradniki, ciekawostki sterowanie kursorem za pomocą klawiatury, macos, MacBook  System macOS posiada ciekawą funkcję o której mało kto wie - możliwość sterowania kursorem za pomocą klawiatury. Jak działa? Jak uruchomić? sterowanie

Aktywuj tryb sterowania poprzez ustawienia (jak wskazano powyżej) lub naciskając pięć razy klawisz Option (Alt) .
Po tym czasie niektóre przyciski przestaną pełnić swoje poprzednie funkcje i będą służyły do ​​przesuwania kursora po ekranie.
W zależności od klawiatury używanej na komputerze Mac będą używane różne przyciski.

  • Na komputerze z klawiaturą kompaktową bez bloku numerycznego do sterowania będą służyć następujące klawisze: 7,8,9,U,O,J,K,L . Klawisz I będzie potwierdzać akcję.
  • Na komputerze Mac z pełnowymiarową klawiaturą (z blokiem numerycznym) możesz używać do sterowania klawiszy: 7,8,9,4,6,1,2,3 oraz 5 do potwierdzania akcji.

To wszystko! Teraz możesz sterować kursorem na komputerze Apple w nowy sposób.

Co sądzicie o tej metodzie sterowania kursorem? Czy ktoś z Was wiedział w ogóle o istnieniu takiej funkcji w Waszym MacBooku? Dajcie koniecznie znać w komentarzach. jesteśmy bardzo ciekaw. Kolejne równie pomocne i ciekawe poradniki pojawią się już niebawem. Bądźcie czujni!

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi ciekawymi poradnikami, które publikowaliśmy na stronie już jakiś czas temu.

Czytaj także:
5/5 - (8)
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
twitter 1

Za ile Elon Musk kupił Twittera?

Najbogatszy człowiek na świecie został niedawno właścicielem najbardziej wpływowej platformy informacyjnej w sieci. Dlaczego Elon Musk kupił Twittera? Co zmieni się w funkcjach działania aplikacji?

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top