iPhone

Steve Jobs chciał iPhone’a bez gniazda karty SIM na wiele lat przed pojawieniem się eSIM

Steve Jobs chciał, aby pierwszy iPhone nie miał gniazda na kartę SIM na wiele lat przed pojawieniem się eSIM.

Historię tę ujawnił były wiceprezes zespołu iPoda, Tony Fadell, z którym rozmawiała niedawno dziennikarka Joanna Stern.

Według Fadella, podczas początkowych prac nad pierwszym modelem iPhone’a Steve Jobs był przeciwny umieszczeniu w urządzeniu gniazda na kartę SIM ze względu na swoje preferencje konstrukcyjne. W szczególności Jobs powiedział inżynierom i projektantom, że nie chce kolejnej dziury w telefonie.

Steve Jobs chciał iPhone'a bez gniazda karty SIM na wiele lat przed pojawieniem się eSIM ciekawostki iphone 2, esim  Steve Jobs chciał, aby pierwszy iPhone nie miał gniazda na kartę SIM na wiele lat przed pojawieniem się eSIM. iPhone2G 1

Współzałożyciel Apple użył Verizon jako przykładu, ponieważ operator jest znany z obsługi sieci CDMA, a nie GSM. Telefony CDMA nie wymagają karty SIM, ponieważ są bezpośrednio podłączone do sieci operatora. Fadell zdradza, że musiał wykorzystać dane rynkowe, aby przekonać Steve’a Jobsa, że zastosowanie w telefonie iPhone technologii CDMA zamiast GSM nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ponieważ jest ona bardzo słabo rozpowszechniona.

Były wiceprezes opowiedział także o rozwoju iPoda i o tym, jak pomysł otwierania Apple Stores miał fundamentalne znaczenie dla modelu biznesowego Apple, a przede wszystkim dla popularyzacji iPoda.

Co o tym sądzisz?

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top