iphone usbc

Stworzono dwuportowego iPhone z Lightning i USB-C [wideo]

Możliwe jest, że iPhone 15, który ma się pojawić w tym roku jesienią, będzie miał po raz pierwszy port USB-C. Plotki na ten temat pojawiają się od miesięcy.

A zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądałby iPhone zarówno z USB-C i Lightning? Szalony pomysł? Jeden inżynier postanowił to sprawdzić i połączyć dwie różne technologie. Oto iPhone z dwoma portami: Lightning i USB-C.

W filmie opublikowanym na YouTube, inżynier dodał port USB-C po prawej stronie istniejącego portu Lightning, co pozwala na jednoczesne ładowanie i korzystanie z słuchawek.

Mimo tej jednej zalety, jest to tak naprawdę nasz najgorszy koszmar. Od lat oczekujemy, że Apple zastąpi port Lightning na USB-C, a najnowsze wieści mówią, że  najprawdopodbniej iPhone 15 będzie pierwszym smartfonem Apple właśnie z nowym portem. Miejmy nadzieję, że film ten nie zainspiruje Apple do podobnego rozwiązania.

Przejście na USB-C jest konieczne z powodu zbliżających się przepisów unijnych, które wymagają stosowania wspólnego portu ładowania dla elektroniki osobistej. Plotki mówią też, że Apple może ograniczać niektóre funkcje do certyfikowanych kabli i akcesoriów. Miejmy nadzieję, że iPhone 15 z USB-C będzie miał swobodny dostęp do wszystkich akcesoriów, tak jak to jest w przypadku innych urządzeń Apple z USB-C.

Data premiery i rozpoczęcia sprzedaży iPhone serii 15

W sieci mówi się, że data wrześniowych premierowych urządzenia∂zeń  jest obecnie ustalona na 22 września. Zamówienia przedpremierowe na iPhone’y mają ruszyć tydzień wcześniej – w piątek, 15 września. Jeśli chodzi o prezentacje samych telefonów, to ma ona odbyć się albo we wtorek, 12 września, albo w środę, 13 września.

W porównaniu do zeszłego roku Apple planuje więc opóźnić zarówno sprzedaż, jak i premierę o około tydzień, co może oznaczać, że albo nie spodziewa się zbyt dużego popytu związanego ze zbliżającym się spadkiem całego rynku mobilnego w związku z obecną sytuacją na świecie, albo jest tak pewne, że nie będzie problemów z produkcją i późniejszym dostarczaniem nowości przed świętami, jak to ma miejsce obecnie, że po prostu nie musi dawać sobie tygodniowego marginesu.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top