emulacja

Stworzono emulator, który odtwarza stare gry z iPhone na Mac i PC

touchHLE to darmowy emulator, który może odtwarzać stare gry z iPhone na komputerze! Co ciekawe jest on dostępny na Mac i Windows.

Wraz z wprowadzeniem w 2008 roku App Store dla urządzeń Apple, deweloperzy zaczęli wprowadzać do niego różnego rodzaju gry mobilne, takie jak Angry Birds czy Super Monkey Ball. Niestety, niektóre z tych gier zostały wycofane ze sklepu i przestały być rozwijane, co oznaczało, że już nigdy nie będą dostępne dla nowszych wersji systemów operacyjnych Apple.

Jednak deweloper o nazwie Hikari no Yume postanowił stworzyć narzędzie, które umożliwia emulowanie starych gier z iPhone’a na systemach Windows i macOS. Narzędzie to nazwane jest “touchHLE” i działa poprzez emulację starszych wersji systemu operacyjnego iOS bezpośrednio na komputerach Mac lub nawet Windows PC.

Emulacja iOS jest bardzo trudna, biorąc pod uwagę fakt, że system jest zastrzeżony dla Apple i zaprojektowany do działania na konkretnym sprzęcie. Jednakże emulowanie starszych wersji systemu operacyjnego jest nieco łatwiejsze, ponieważ starsze wersje mają wiele znanych exploitów i opierają się na mniej skomplikowanym sprzęcie. Hikari postanowił skupić się na emulacji konkretnych aplikacji, a nie całego systemu operacyjnego, co pozwoliło mu na zoptymalizowanie narzędzia do emulowania gier.

Narzędzie touchHLE pozwala na symulowanie dotknięć na ekranie, odtwarzanie dźwięków oraz używanie joysticków, aby zastąpić polecenia akcelerometru, które były używane przez starsze gry, takie jak Super Monkey Ball. Hikari wyjaśnia, że narzędzie działa bardzo dobrze i można z niego korzystać na komputerach Mac i Windows PC.

Deweloper był bardzo ostrożny podczas tworzenia narzędzia, aby uniknąć oskarżeń o naruszenie praw autorskich Apple. Nie używał kodu napisanego przez Apple i starał się unikać inżynierii wstecznej samego iPhone OS. Dzięki temu, aby skorzystać z projektu, nie trzeba naruszać praw autorskich Apple.

TouchHLE pozwala na uruchomienie starszych gier, takich jak Super Monkey Ball czy Crash Bandicoot: Nitro Kart 3D. Niestety, nie jest w stanie uruchomić nowszych i bardziej złożonych gier, które wymagają zaawansowanego sprzętu.

Emulacja jest ważna, ponieważ pozwala zachować część historii gier, które były popularne na starszych urządzeniach. Dzięki projektom takim jak Hikari no Yume, możemy powrócić do tych gier i cieszyć się nimi na nowszych urządzeniach! Emulator touchHLE dla systemów Windows i macOS można bezpłatnie pobrać z witryny GitHub.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top