ios17

Świetna koncepcja systemu iOS 17 [wideo]

9to5Mac udostępnił świetną koncepcję systemu iOS 17. To dzieło projektanta Nicholasa Guigo. Koncept powstał w oparciu o najnowsze przecieki.

Przedstawione na filmie zmiany w interfejsie wydają się być istotne i znacząco różnią się od obecnego iOS. Najbardziej widoczną i potencjalnie najbardziej wpływową zmianą jest przeprojektowanie “Centrum sterowania”. W obecnej wersji iOS, Centrum sterowania ma wiele przycisków, które są niejednokrotnie niejasne i mogą być mylące dla użytkowników. Guigo sugeruje, że przyciski te mogłyby zostać zmienione – zarówno pod względem wyglądu, jak i treści – aby stały się bardziej zrozumiałe.

Kolejna istotna zmiana dotyczy możliwości modyfikacji przycisków w Centrum Sterowania. W obecnym interfejsie iOS możliwe jest zmienianie jedynie trzech dolnych rzędów tych przycisków. Guigo proponuje jednak, aby użytkownicy mieli możliwość dostosowania absolutnie wszystkich przycisków, co zdecydowanie zwiększyłoby personalizację interfejsu. Co więcej, przycisk edycji, który umożliwiłby te zmiany, zostałby logicznie umieszczony w Centrum sterowania.

Koncept systemu iOS 17

Świetna koncepcja systemu iOS 17 [wideo] ciekawostki Zegarek, użytkownicy, teksty piosenek, szybki dostęp, Przyciski, personalizacja, Muzyka, modyfikacja, koncepcja iOS 17, interfejs, innowacja, ekran blokady, detale, Czcionki, Centrum Sterowania  9to5Mac udostępnił świetną koncepcję systemu iOS 17. To dzieło projektanta Nicholasa Guigo. Koncept powstał w oparciu o najnowsze przecieki. ios17 1

W swojej koncepcji iOS 17 Guigo uwzględnił również przyciski szybkiego dostępu na ekranie blokady. Zamiast stałych przycisków, użytkownicy mogliby wybrać te, które najczęściej wykorzystują, zwiększając tym samym efektywność korzystania z urządzenia. Zwraca uwagę również nowe czcionki dla zegarka, które wprowadzają świeżość i nowoczesność do wyglądu ekranu. Widać, że Guigo zwraca dużą uwagę na detale, które mogą wydawać się drobne, ale mają duże znaczenie dla ogólnego wrażenia z korzystania z systemu.

Inną innowacją jest możliwość przeglądania tekstów piosenek bezpośrednio w widżecie, co jest wygodnym rozwiązaniem dla miłośników muzyki.

Rzecz jasna, wszystko to są na razie tylko spekulacje oparte na koncepcji Guigo. Nie wiemy, czy Apple faktycznie zdecyduje się na takie zmiany w przyszłości, ale jeśli tak, interfejs iOS 17 mógłby okazać się bardzo innowacyjny i skoncentrowany na potrzebach użytkowników.

Oficjalna prezentacja nowych systemów już 5 czerwca podczas WWDC 2023. Pamiętajcie, aby być tego dnia z nami. Jak co roku jako jedni z pierwszych udostępnimy Wam polskie screeny z najnowszych systemów i przedstawimy najnowsze funkcje.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 241

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top